YEREL
Giriş Tarihi : 19-08-2021 11:16   Güncelleme : 19-08-2021 11:16

CHP’Lİ BAYRAKTUTAN’DAN ARTİVN’İ İLGİLENDİREN SORU ÖNERGESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı, Artvin Milletvekili Avukat Uğur Bayraktutan "Cumhuriyet Kenti Artvin’in Şehir Merkezine yakışır şekilde bir trafik düzeni ivedilikle sağlanmalıdır"

CHP’Lİ BAYRAKTUTAN’DAN ARTİVN’İ İLGİLENDİREN SORU ÖNERGESİ

diyerek Artvin Şehir Merkezi'ndeki trafiğin bir an önce çözüme kavuşturulması adına TBMM Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verdi.

Bayraktutan yaptığı açıklamada "Gerekli düzenlemeler ivedilikle hayata geçirilerek, mağduriyetlerin giderilmesi adına Artvin Şehir Merkezi’ndeki trafik kaosunun çözülmesi gerekmektedir. Yazılı Soru Önergemizi TBMM Başkanlığı'na sunduk. Konunun yakinen takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

Bayraktutan’ın TBMM Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde şu ifadeler yer aldı;

“Artvin Şehir Merkezi’nde ciddi anlamda trafik sorunu mevcuttur. İl merkezinde bu derece trafik sorununun yaşanıyor olması rahatsızlık vericidir. Trafik ekipleri yol üzerlerine gelişi güzel araç parklarına göz yummakta, denetleyici ve düzenleyici uygulamalarla trafik asayişini sağlamamaktadır. Bu durum Artvin halkında infial yaratma noktasına gelmesine rağmen; Emniyet ekiplerince hiçbir tedbir alınmamakta, uygulama yapılmamaktadır. Gerekli düzenlemeler ivedilikle hayata geçirilerek, mağduriyetlerin giderilmesi adına Artvin Şehir Merkezi’ndeki trafik kaosunun çözülmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda; 1-Artvin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı kaç adet Trafik Polisi mevcuttur? Artvin Şehir Merkezi’nde kaç adet personel görevlendirilmiştir? İlgili personel Şehir Merkezi’nde trafik asayişini sağlanmakta yetersiz mi kalmaktadır?  2-Artvin Şehir Merkezi’nde trafik uygulamalarının düzenli şekilde yapılmamasının nedenleri nelerdir? 3-Son 2 yılda Artvin Şehir Merkezi’nde trafikten kaynaklı mağduriyetlerin ortadan kaldırılması adına hangi adımlar atılmıştır? 4-Artvin Şehir Merkezi’ndeki bu trafik kaosunun sorumluları kimlerdir? Çok basit uygulamalarla çözüme kavuşturulacakken hangi gerekçeyle mağduriyetlerin her geçen gün artmasına göz yumulmaktadır? Bu doğrultuda özel bir talimat mı söz konusudur? 5-Gerekli çalışmaların başlatılması ve ilgili mağduriyetlerin giderilerek, Cumhuriyet Kenti Artvin’in Şehir Merkezine yakışır şekilde bir trafik düzeninin sağlanması adına bir takvim açıklar mısınız?”