YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 10:33   Güncelleme : 30-06-2021 10:38

CHP'li Aydemir'den Metin Lokumcu açıklaması

ADALET MÜCADELEMİZ SÜRECEK

CHP'li Aydemir'den Metin Lokumcu açıklaması

CHP Artvin Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, öğretmen Metin Lokumcu'nun, ölümüne sebep olan 13 polis hakkında 10 yıl sonra açılan davanın 2. duruşmasının ardından yaptığı açıklamada Metin Lokumcu ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için adalet mücadelesinin süreceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, açıklamasında; Metin Lokumcu için süren adalet mücadelesinin sürdüğünü belirterek, şunları dile getirdi:

"Artvin Hopa'da dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 yılındaki mitingi öncesi düzenlenen eylemde polisin sıktığı biber gazı sonucu yaşamını yitiren emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun ölümü ile ilgili 'taksirle ölüme neden olma' suçlamasıyla 13 polisin yargılandığı dava bundan sonra ağır ceza mahkemesinde devam edecek.

en çok gençleri ve doğayı seven ve sevdiği şeyler için mücadele eden emekli öğretmen Metin Lokumcu, bu mücadelesinde yaşamını yitirdi. Uğruna savaştığı doğasından, sevdiklerinden koparılan Metin Lokumcu için adalet arayışımız 10 yıldır sürüyor. Bundan sonra da mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.