YEREL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 11:50   Güncelleme : 17-12-2021 11:50

CHP’li Altıparmak’tan Tribünler İçin Öneri

CHP’li Altıparmak’tan Tribünler İçin Öneri

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak 2021-2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde Artvin’i temsil eden Artvin Çoruhspor Kulübü’ne dair mesaj yayınlayarak başarılar diledi.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Altıparmak Artvin Çoruhspor Kulübü ile ilgili yayınladığı mesajda “Yirmi altı yıl aradan sonra deplasmanlı bir ligde Artvin takımını görmek hepimizi heyecanlandırıyor. Sezon sonunda Artvin Çoruhspor’umuzun 3. Lige çıkacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Başkan Altıparmak’ın yayınladığı mesajın tamamında şu ifadeler yer aldı:

“2021-2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde Artvin’imizi başarıyla temsil eden Artvin Çoruhspor Kulübünü tebrik ediyorum. 26 Yıl aradan sonra deplasmanlı bir ligde Artvin takımını görmek hepimizi heyecanlandırıyor. Sezon sonunda Artvin Çoruhspor’umuzun 3. Lige çıkacağına yürekten inanıyorum.

Artvin Çoruhspor’umuzun oynandığı iç saha müsabakaları ile ilgili birkaç tespitimi ve gelen şikayetleri sosyal medya üzerinden dikkat çekmek istiyorum. Her geçen gün takıma tribünlerden destek artıyor, seyirci sayısı binli rakamlara ulaşmış durumda, çok güzel bir ortam yakalanmış.Takımımızın güzel sonuçlar almasıyla ilgi dahada artacak gibi görünüyor.

Artvin Şehir Stadı çift tribüne sahip. Artvin’imizin ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olan bir fiziki yapıya sahiptir ancak tüm Artvinlilerin dikkatini çeken bir durum protokol tribünü dışında tüm Artvin Çoruhspor taraftarları karşı tel örgülü tribünde müsabakaları izlemek zorunda bırakılıyor.Konu hakkında naçizane fikrim Protokol tribününün sağ ve sol tarafında olan kapalı tribünlerede seyirci alınması, isteyen seyirci tel örgülü tribünde maçı izleyip takımımızı destekler.Arzu eden spor severler (ailesi ile maç izlemek isteyen seyirciler) protokol tribününün sağ ve sol tarafında izlemesi konusunda Artvin halkı ve Artvin Çoruhspor taraftarları özgür bırakılmalıdır.

TFF 3. Ligde mücadele eden,ilimizin güzide takımlarından Artvin Hopasporda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Hopa ilçe stadında müsabakalarını oynamaktadır.Yukarıda bahsettiğim fikri Gençlik Spor İl Müdürlüğü Hopa'da uygulamaktadır. Hopa'da Protokol tribününün sağ, sol ve karşı portatif tribün tarafınada seyirci alınmaktadır.Yani dileyen istediği tribünde maç izlerken aynı kuruma bağlı Artvin Şehir Stadında aynı uygulama neden yapılmamaktadır.Bu düşündürücü bir durumdur.

Son olarak takım bizim, şehir bizim, stadyum bizim.Emniyet güçlerimiz zaten gerekli tedbirleri almaktadır. Bu tarz konular yerine tribünlerde hep beraber kol kola, omuz omuza Artvin adını haykırarak şampiyonluk şarkıları söyleyeceğimiz güzel günlerde buluşmak isteriz. Saygılarımla.”

Dilan Şahinbaş