YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 10:36   Güncelleme : 06-01-2022 10:36

CHP Kadın Kolları’nın Faaliyet Raporu

CHP Kadın Kolları’nın Faaliyet Raporu

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Yönetimi 2021 Aralık ayı faaliyet raporunu yayınladı.

CHP İl Kadın Kollarının 2021 yılı Aralık ayında gerçekleştirdikleri faaliyetler bir rapor haline getirilerek çalışmalar şu şekilde sıralandı:

“01 Aralık 2021: Kadın üye kayıt yaparak açılış yaptık.

03 Aralık 2021: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde şiir, slayt gösterisi, drama, halk oyunları gösterisi, mini konser ve sergi etkinliklerini sunan özel çocuklarımızı izlemek için gençlik merkezindeydik.

05 Aralık 2021: CHP yaşam hak lazım projesinin birinci yıldönümünü sosyal medyada kutladık. Tüm  şiddet mağduru kadınlara ve çocuklara 'Yalnız Değilsin, Biz Varız..' diyoruz.

06 Aralık 2021: CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız MYK üyesi Sayın Necla Kaçan, Arhavi Belediye Başkanımız Vasfi Kurdoğlu Arhavi CHP İlçe Başkanımız ve yönetimi, Arhavi Kadın Kolları Başkanımız ve yönetimi, CHP Arhavi Gençlik Kolları Başkanımız, İl Genel Meclis üyesi ve önceki dönem Arhavi CHP örgütüyle ilçe başkanlığında buluştuk. Yeni Kadın üyelerimize rozet taktık.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız MYK üyesi Sayın Necla Kaçan,Kemalpaşa Belediye Başkanımız, Kemalpaşa CHP İlçe Başkanımız ve yönetimi,Kemalpaşa Kadın Kolları Başkanımız ve yönetimi ve önceki dönem Kemalpaşa CHP örgütüyle ilçe başkanlığında buluştuk.Yeni adın üyelerimize rozet taktık.

Hopa İlçe Başkanlığında kadın kollarımızla buluştuk.Üye çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. Gün içinde Hopa’da Laz Böreği üretimi yapan Kadın kooperatifine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdik.

07 Aralık 2021: CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız MYK üyesi Sayın Necla Kaçan ile Borçka CHP İlçe Başkanımız ve yönetimi, Murgul ilçe Başkanımız,Kadın Kolları ve yönetimi, CHP Borçka Gençlik KollarıBaşkanımız, önceki dönem Borçka CHP örgütüyle ilçe başkanlığında buluştuk. Z kuşağı üyelerimize rozet taktık.

08 Aralık 2021: CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Sayın Necla Kaçan ile Artvin CHP İl ve Merkez İlçe Örgütü, kadın kollarımız ve belediye meclis üyemizin katılımıyla CHP Artvin il başkanlığında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

09 Aralık 2021:  CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız  SayınNecla Kaçan ,CHP Hopa ilçe örgütü ,Hopa belediye başkanımız sayın Taner Ekmekçi ,CHP Hopa kadın kolları ve yeni kadın  üyelerimiz ile Hopa ilçe başkanlığında biraraya geldik. Yeni üyelerimize rozetler takıldı.

10 Aralık 2021: il Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yavuz Dinç, il kadın kolları sekreteri Sevinur Akın, CHP İl Yönetimi eş zamanlı 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ile ilgili Halit paşa Meydanında Artvin CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Reşat Murat Genç’in okuduğu basın açıklamasına katıldık.

Artvin gençlik merkezinde boks antrenmanı yaparak boks ringlerine hazırlanan Artvin’in ilk kadın boksörümüz Emine Yılmaz'ı ziyaret ettik.

12 Aralık 2021: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğluönderliğinde, 81 İl ve ilçe kadın kolları başkanları ve kadın  ilçe başkanlarının katılımıyla İstanbul’da  gerçekleşecek olan toplantı öncesi başkanlarımızla bilgi alışverişi için online toplantı gerçekleştirdik.

13 Aralık 2021: Artvin kadın kolları ilçe başkanlarımız ve Şavşat İlçe Başkanımızla beraber İstanbul WOW otelde yapılacak olan aile destekleri sigortası bilgilendirme toplantısına katılmak üzere İstanbul gittik.

Kadın Kolları Genel Başkanımız, MYK üyelerimiz, PM üyelerimiz, 81 il ve ilçe kadın kolları başkanları,kadın ilçe başkanları İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun katılımıyla dayanışma yemeğinde birara ya geldik.

14.12.2021

CHP Artvin Kadın kolları başkanlarımız, Şavşat İlçe Başkanımız,Bakırköy Belediye Meclis üyemiz Artvin Yusufeli ilçesinden Nebahat Civan katılımıyla Cumhuriyet Halk Partisi Aile destekleri sigortası 37. Olağan Kongresinde yerimizi aldık.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde 81 ilden gelen kadın kollarımıza aile Destekleri Sigortası nedirprojesinin tanıtım programına katıldık.

16 Aralık 2021: 12-18 Aralık yerli malı haftası nedeniyle il Kadın kolları yönetiminden Reyhan Aktaş arkadaşımız, halk eğitim merkezi kursunda öğretmen ve kursiyer arkadaşlarla kutladı.

18 Aralık 2021: Artvin Emek ve Demokrasi Birliği’nin düzenlediği Emekten halktan yana bütçe istiyoruz.GEÇİNEMİYORUZ!” mitingine katılım gösterdik.

19 Aralık 2021: KESK önderliğinde CHP Ankara kadın kolları, il-ilçe örgütü ve Ankara milletvekilimiz Nihat YEŞİL ‘in de katılımıyla kar yağışı ve pandemiye rağmen işsizliğe,yoksulluğa son. Emekten halktan yana bütçe konulu geçinemiyoruz mitingine Kadın kolları İl Başkanımız Ayşe Yavuz Dinç katılım gösterdi.

21 Aralık 2021: CHP İstanbul Milletvekilimiz Sn.Mahmut Tanal, YDK başkanımız,Artvin Milletvekilimiz Sn.Uğur Bayraktutan Artvin CHP Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Orhan Atan ve kıymetli annesi Meliha teyzemiz ile TBMM’de Partimizin Grup Toplantısı’na katıldık.

23 Aralık 2021: Demir Leblebi Buluşmaları adı altında Kadın ve Politika Sohbetlerimizin 31’incisi saat 20.00'da gerçekleştirildi.

Konuğumuz: CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın

Konu:Aile Destekleri Sigortası

Katılımcılar:CHP Kadın Kolları Genel Başkanı, Kadın Kolları MYK üyeleri, Kadın Kolları İl Başkanları, Kadın Kolları İlçe Başkanları

28 Aralık 2021: Kadın Kolları Genel Başkanı, MYK üyeleri, 81 ilin il ve ilçe kadın kolları başkanlarının katıldığı demir leblebi buluşmaları kadın ve politika sohbetleri Artvin il ve ilçe kadın kolları başkanlarımızın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Konuğumuz Avukat Candan Dumrul, kadına yönelik erkek şiddetine yargının eril yaklaşımı konulu video konferans toplantımızı gerçekleştirdik kadın kollarımızla paylaşmış olduğu bilgilerinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.”

Dilan Şahinbaş