YEREL
Giriş Tarihi : 01-07-2021 10:37   Güncelleme : 01-07-2021 10:37

CHP heyetinden Borçka çıkarması

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber ve CHP Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Orhan Atan, Borçka İlçe Başkanlığı’nda gündeme dair konuların ve parti içi çalışmaların ele alındığı toplantı düzenledi.

CHP heyetinden Borçka çıkarması

Yapılan toplantıda açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Ahmet Biber, zoom üzerinden Genel Başkanla beraber ilçe başkanları toplantısı yapıldığını, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun örgüt üzerine belirli talimatları olduğunu ve talimatların anlatılıp konuşulması için ilçe ilçe gezdiğini ifade etti. Biber, “Genel Merkez, Türkiye düzeyinde müthiş bir çalışma içerisindedir. Geçen gün 50 Milletvekili ile Erzurum’daydılar ve daha sonra tüm ilçelere dağıldılar. İzmir Belediye Başkanı ve 25 kişilik ekibi Ardahan’a gelerek çalışma yaptılar. İstanbul’da Genel Merkez yöneticileri, Başkan yardımcıları, Milletvekilleri, Parti meclis üyeleri ve bazı İl Başkanları 39 ilçede çalışma yaptılar. Akşamında da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçilişinin ikinci yılı için bir etkinlik düzenlendi” dedi.

“Harami iktidarını alaşağı edeceğiz”

Genel Başkan, “Harami iktidarını alaşağı edeceğiz daha demokratik ve gerçekten halkını düşünen, hukuk devletini esas alan bir hükümet sistemine geçilecek fakat bu kendiliğinden olmayacak bizlerde bunun üzerine çalışmamız ve toplumu ikna edip seçim kararı aldırtmamız lazım” diyor. Bunun için bizlere bazı önerileri var. Bunların başında üye kayıtları geliyor hem çalışma hem üye kayıtlarının yapılması üzerinde çok duruyor. Genel Başkan, “Sözü geçen, güvenilir, sevilen, ağırlığı olan insanları partiye kazandırmakta yarar var” diyor. Belediyeleri aldık ama genel iktidar bizde değil esas mesele genel iktidarı almaktır” ifadelerine yer verdi.