YEREL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 10:26   Güncelleme : 04-06-2021 10:26

CHP heyetinden Artvin’e ziyaret

TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Giresun Milletvekili ve Divan Kâtip Üyesi Necati Tığlı bir dizi ziyaret kapsamında Artvin’e geldi.

CHP heyetinden Artvin’e ziyaret

2 gün sürecek ziyaretin ilk gününde Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Borçka’da ziyaretlerde bulundular.

İlk olarak Arhavi Belediyesini ziyaret eden ekip burada Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurdoğlu 2 yıl içerisinde yapılan çalışmalar ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kurdoğlu, “ İYİ Parti bize destek oldu. Güzel bir çalışma ile kazandık ama 16 milyon borç var denildi, 32 milyon borç ve daha fazlası ile karşılaştık. Piyasa borçlarını ödedim diğer borçları da yapılandırdım vaat ettiklerimizin 3’te 2’sini yaptık. Öğrenci ve çocuklara sosyal anlamda destek olmak için tablet dağıttık 400 aileye de ramazan paketi dağıttık. Kadınlara söz vermiştik, kadınlara köy pazarı yapacağız demiştik ve yaptık. Arhavi’nin ilk Pazar yerini yaptık ve ışıklandırdık bu durumdan esnaf arkadaşlarda memnun kaldı. Şehirlerarası otobüs terminali yapacağız Bayraktutan, takip ediyor 1,5 sene içerisinde bitecek “  ifadelerini kullandı.

Arhavi Belediyesi ziyaretinden sonra Hopa Belediyesini ziyaret eden CHP heyeti burada Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ekmekçi, “ Hopa göç alan bir yer olduğu için devamlı köy çalışmaları yapıyoruz. Hizmetin %60’ını köylere yapıyoruz ve köy yolları açıyoruz. Aynı zamanda Doğalgazın Ardeşen’e kadar gelmesinden dolayı Karayolları da izin vermediği için çalışmalarımız durdu. Doğalgaz tamamen geldiğinde Hopa’nın altyapı çalışmalarını da başlatacağız “ ifadelerine yer verdi.

Hopa Belediyesi ziyaretinden sonra Kemalpaşa Belediyesini ziyaret eden CHP heyeti burada Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ‘ten yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.,

 Akçiçek, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi “ Bizim 2019’dan seçimden önceki dönemimizde bir sahil projemiz vardı festival alanımız vardı ve derin deşarj projemiz vardı. Bu projeler ile birlikte meydanda bulunan bir alanda meydan park alanı vaatlerimiz vardı ve kısmi olarak İstanbul bazaar mevkiinde bulunan yeşilce yolunun bitirilmesi ile ilgili bir planımız, sözümüz vardı bu alanda yeşilce yolumuzu çok yakın bir zamanda bitirdik. Yaklaşık 1,5 kilometre yolu beton ve parke çalışması ile bitirdik daha sonra şu anda festival alanının çalışması yapılıyor ve en kısa zamanda başlayacağız çatı ile birlikte ve alanın yapımı iyi bir proje olacak onun çalışması devam ediyor. Bu arada kardeş belediyelerimiz var İstanbul’dan Kartal Belediyesi yardımcı oluyor çalışmalar başladı diğer alanda derin deşarj çalışmamızı bitirdik 1130 metre denizin içerisine arıttığımız temiz suyu bırakıyoruz. şu anda tesisimiz iyi çalışıyor denizimiz temiz, denizi temiz tuttuk çevremizi de aynı şekilde temiz tuttuk bu konuda, diğer alanda Kemalpaşa merkezinde yapılan şu anda çalışmamız şantiye halinde olarak park yapımına başladık çalışmalarımızda devam ediyor. Biz bu alanda tabi ki projelerimizi adım adım yapmaya çalışıyoruz ve yapıyoruz da, biz bu arada tarımla ilgili çaydan dolayı hizmet götürüyoruz. En az biz haftanın altı günü Cumartesi günleri de çalışıyoruz tabi Cumartesi günü öğlene kadar çalışma var ama biz o günüde tamamlıyoruz haftanın altı günü çalıştığımız üç gününde köylerde çalışıyoruz. Köylerde çay zamanı vatandaşın yolu kapalı, vatandaşın eğimi yüksek olan araçlarda geçişi zor olan yerlere bazı beton çalışmaları ile çalışır hale getiriyoruz. Bizim şu anda köylerdeki hizmetimiz, merkeze yaptığımız hizmetimizden daha fazladır tarıma ve kooperatifimize destek veriyoruz her zaman bu projelerimizin içinde vardı. İstanbul Belediyesi sağ olsun geçen aylarda yaptığımız görüşmelerle buradan bizden 20 tonluk kuru çay alımı yaptılar ve sağ olsun büyükşehirlerimizde buna katkı sundular bu şekilde çalışmalarımız devam ediyor “ dedi.

Kemalpaşa Belediyesi ziyaretinden sonra Borçka Belediyesini ziyaret eden CHP heyeti burada Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan,31 Mart 2019 yerel seçimleri ile belediye başkanı olduktan sonra kentte yaptıkları çalışmalar hakkında aktarımlarda bulundu.

Başkan Orhan 2 yıllık belediye başkanlığı sürecinde hayata geçirdikleri projelerden bahsederek sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini bu yönde Borçka halkının sorunu neyse ona yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı.

“Biz önce vatandaşın taleplerini aldık, Borçka’nın ne gibi sorunları var bunu araştırdık ve çalışmaları ona göre hazırladık. Borçka’nın altyapı sorununu, su sorununu bir an önce giderebilmekti. Borçka halkı yaklaşık bir yıldan fazla bir süredir musluklarından temiz sularını içiyor. Yaşam Vadisi projemiz ile hiç şehir içine girmeden köprüden geçerek direkt kaymakamlığa veya nüfus idaresine ya da askerlik şubesine daha kolay ulaşacak, aynı zamanda öğrencilerimizin olduğu bir bölge burası. Bu yüzden özellikle gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımız Artvin-Murgul yol ayrımından demir köprüye kadar hem sahilden giderek evlerine daha güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlayacağız.”

Sosyal belediyeciliği önemsiyoruz

Sosyal belediyecilik anlayışını önemsediklerini ve bu doğrultuda hareket ettiklerini belirten Orhan, “Ramazan ayında ihtiyacı olan yaklaşık bin vatandaşlarımızın evlerine erzaklarını bıraktık ve kartlarımızı dağıttık. Yakın bir zamanda kadınlarımızın da desteği ile ata tohumu topladık, ata tohumunu Artvin Belediyesi ile anlaşarak vatandaşlarımıza dağıttık.”

Vatandaşımız bize el uzatsın biz tutacağız

Vatandaşımız bizi nerede görmek istiyorsa, vatandaşımız bizimle nerede sohbet etmek istiyorsa orada bulunmak istiyoruz ama tabi bazen eksiklerimiz olmuyor mu, insanız yetemiyoruz daha çok koşmamız gerektiğini de biliyorum. Allah ne bizi mahcup etsin ne Borçka halkını mahcup etsin. Yeter ki vatandaşımız bize el uzatsın biz her uzatılan eli karşılayacağız ve Borçka için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP heyeti tarafından Belediyelere yapılan ziyaretler Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ a yapılan ziyaret ile son buldu.