YEREL
Giriş Tarihi : 07-04-2021 11:10   Güncelleme : 07-04-2021 11:13

CHP de Aile Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi il teşkilatı Artvin’deki siyaseti, belediye başkanlarının çalışmalarını, CHP’nin faaliyetlerini, genel sorunların konuşulduğu aile toplantısı gerçekleşti.

CHP de Aile Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi kendi üyeleriyle bir araya gelerek iktidara yürümek için nasıl çalışmalar yapmaları gerektiğini değerlendirdi.

Basına açık gerçekleşen bölümde konuşmasını yapan Artvin İl Başkanı Ahmet Biber şu ifadelere yer verdi:  “Belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz, kadın kolları başkanlarımız, gençlik kolları başkanlarımız, ilçelerden katılan ilçe yöneticilerimiz, il yöneticilerimiz, il disiplin kurulu üyelerimiz, önceki dönem il başkanlarımız, toplantıya iştirak eden Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarımız ve değerli basın mensupları, CHP Artvin İl Teşkilatı olarak ilimizdeki siyaseti, belediye başkanlarımızın çalışmalarını, kendi faaliyetlerimizi, sorunlarımızı konuşacağız. Bugünün koşullarına uygun olarak buradan çıktığımızda da hep beraber kol kola gireceğiz. Ve kendi amacımıza ulaşmak için bu ülkenin ihtiyacı olan iktidarı ele geçirmek için iktidara yürümek için o çalışmaları yapacağız. Bugün buradan bu anlayışın çıkmasını istiyoruz. Hepimizin eksikleri vardır, olacaktır. Çünkü insanız çalışan insanın eksiği olur. Bunu herkes böyle bilecek. Ve bu anlayışla hareket edeceğiz.

Bugün burada olmayı çok isteyen milletvekilimiz Uğur Bayraktutan, bugün özellikle mecliste olması gerektiği için buraya gelemedi. Ama herkese selamı saygısı var. Herkese iyi çalışmalar diliyor. Ayrıca Şavşat Belediye Başkanı Nihat başkanımız, rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir Bey ve Mesut Başkan Ankara’ya gittikleri için bu toplantıya katılamadılar. Her iki belediye başkanımızın selamlarını iletiyorum.

Gerçekleştirdiğimiz bu il danışma toplantısında kırıcı olmamak kaydıyla her şeyi konuşabiliriz. Kırıcı olmamanın altını özellikle çiziyorum. Çünkü en çok kardeşliğe, birliğe beraberliğe ihtiyacımız olduğu dönemde ama bu beraberliğimiz birbirimizi eleştiremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Ama yapıcı eleştiri olacak. Bunu tekrar hatırlatıyorum.”

Divan’ı yönetecek eski il başkanı aynı zamanda Disk sendikası Başkanı Selim Bilgin, divan katipliği üyelerine ise il yönetim kurulu üyesi Ayşegül Aktaş ve merkez ilçe yönetim kurulu başkanlığına Bülent Aktaş herkesin oylarıyla seçildi.