SİYASET
Giriş Tarihi : 28-03-2023 17:12

CHP Artvin’den bir kadın milletvekili aday adayı oldu

CHP Artvin’den bir kadın milletvekili aday adayı oldu

Yaşamına Ankara’da devam eden Arhavili Yönetmen Funda Özyurt Argun Cumhuriyet Halk Partisi’nden Artvin Milletvekili aday adayı oldu.

Funda Özyurt Argun Kimdir?

“72 İstanbul doğumluyum. Arhavi ilçesindenim. Asıl mesleğim yönetmenlik. 102 film festivali gezen Cannes ve Berlin gibi önemli festivallerin kataloglarına kabul alan ödüllü Lazlar belgeselinin yönetmeniyim. 1000in üzerinde reklam filmim var. Sıradaki filmim bir sinema filmi. An itibariyle Senaryosunu yazıyoruz ve Gürcü-Türk dostluğu üzerine.

Yazarım, şairim. 13 basılı kitabım var. Artvin kültür envanteri, 93 Harbi ve 1914teki göçleri anlattığım Artakalan/Artakalan ve Adanmış hayatlar kitaplarımın bendeki yeri ayrı... Şiir kitaplarımın genel ismi "En El Aşk" ki dünyanın ilk interaktif şiir kitabı olarak literatüre girmiştir.

Sportif kariyerim uzun. Ortaokulda başladı ve jübileyi (başbakanlıktaki öteki kimliğime rağmen) 2014-2016 arası Türkiye in ilk kadın genel koordinatörü olarak sonlandırdım.

Şu an Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası ile (teklifleri, sözleri ve bazı besteleri bana ait) Dore Mimi CSO'da konserlerini yapıyoruz. Bu sezonun konser serisi (Eylül 2022'de ilan olunmuştu) yarın başlıyor 31 Mart cuma sonlanıyor. Tamda bu nedenle 1 Nisan'dan itibaren Artvin'de olabileceğim.

Cv'im uzun. Ama Aslen Bir memleket sevdalısı olarak aranızdayım. Ve bir cumhuriyet kadını olarak Artvin'in ilk kadın milletvekili olma hedefiyle bir yola çıktım.

Arhavililer Vakfı başkan yardımcısıyım. Artvin ve Arhavi’de gönüllülük esasıyla birçok projeye imza attım.

Ben insanları 2'ye ayırırım:

Bahaneciler ve Rağmenciler.

Kendimi de "rağmenci" olarak tanımlıyorum.

Memleketimin derdini dile getirme olası çözüm önerilerini herkese ve her şeye rağmen ortaya koyma amacında olduğumu belirterek tekrar teşekkür ediyorum.”

Artvin'de HaberArtvin'de Haber