SİYASET
Giriş Tarihi : 27-12-2022 13:44

CHP Artvin il danışma toplantısı düzenledi

CHP Artvin il danışma toplantısı düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin il örgütü yılın son danışma toplantısını gerçekleştirdi. Danışma toplantısı, 25 Aralık Pazar günü saat 13.00’de Artvin Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Salonu’nda gerçekleşti.

İlçelerde yapılan danışma toplantısı sonrası CHP Artvin İl Örgütü yılın son danışma toplantısını gerçekleştirdi. Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Salonu’nda yapılan danışma toplantısına CHP Artvin il ve ilçe başkanları, CHP’li belediye başkanları, eski belediye başkanları, önceki dönem il ve ilçe başkanları, Artvin İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Artvin İl Disiplin Kurulu Üyeleri, CHP Artvin il ve ilçe yöneticileri katıldı. Danışma toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber'in konuşmasının ardından Divan Başkanlığı’na CHP Artvin İl Kurulu Üyesi Bedrettin Kalın Divan Yardımcıları ise CHP Artvin İl Kurulu Üyelerinden İsmet Başar ve Zuhal Kaçan seçildi.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber son danışma toplantısında Türkiye Genel Seçimlerine az kaldığını belirterek “Bugün ilçelerimizde yapılan ilçe danışma toplantılarından sonra ve şimdi il danışma toplantımızı yapacağız. Önümüzdeki hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği genel seçimlerine artık 6 aydan kısa bir süre kaldı. Dolayısıyla bundan sonraki hedefimiz hep birlikte bu seçimlere hazırlanmak” dedi.

Yaklaşan seçimin Türkiye için çok önemli olduğunu ve 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayı CHP’den olacağını belirten Biber “Şunun altını çizmemiz gerekiyor, yapılacak olan seçimler normal seçimler değil, bu seçimlere gerçekten yukarıdaki baskı rejimine karşı demokrasiye geçiş seçimi olacak. Bu seçimde ya demokrasiye geçeceğiz ya baskı rejimine devam denilecek. Ama önümüzdeki seçimlerde demokrasi gelecek diyen Millet İttifakı kazanacak. Bu kendi kendine olmayacak, bizler tüm gücümüzle ve birlikte el ele vererek bu seçimlerde büyük başarı göstermemiz lazım. Büyük olasılıkla da cumhurbaşkanı adayı Cumhuriyet Halk Partisi’nden olacak. Benim temennim bu inşallah Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olması gerektiğini ve nedenlerini açıklayan Biber “6’lı masayı hazırlayan, bugün demokrasiye geçiş planlarını hep birlikte masaya koyup plan haline getiren genel başkanımızdır. Türkiye için çok büyük hayalleri var. Üretmeyen bir Türkiye’den, hukuksuz bir Türkiye’den, hukukun uygulandığı ve üretiminin olduğu artık hırsızlığın ve yolsuzluğun olmadığı bir düzene geçeceğiz. Bunu başaracağız. Ya ülkenin kaynakları talan edilsin yurtdışına götürülmesine evet denilecek ya ülkenin kaynakları bu ülkenin halkına aktarılsın denecek. Başka yolu yok ve bu Türkiye bu kadar imkânı varken üretecek, dışardan almayacağız, kendi çiftçimize, hayvan yetiştiricimize, kendi esnafımıza hizmet edeceğiz. Krediler buna göre verilecek, köylüye teşvikler buna göre verilecek” şeklinde konuştu.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber