YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 10:40   Güncelleme : 22-04-2021 10:44

CHP Artvin İl Başkanı Biber’den 23 Nisan Kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

CHP Artvin İl Başkanı Biber’den 23 Nisan Kutlaması

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber mesajında: “'Bundan 101 yıl önce 23 Nisan’da, Türk Milletinin bağımsız yaşama kararlılığının anıtı ve milli egemenliğinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak İstiklal Savaşımız taçlanmış oldu. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, işgal altındaki bir milletin milli iradesi, azim ve kararıyla kurtuluşa yürüdüğünün göstergesi olan 23 Nisan’ı dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olarak çocuklara armağan etmesi, ilelebet istiklalimizin ve istikbalimizin teminatının genç kuşaklar olduğunun en büyük göstergesidir. Sevgili çocuklar; tüm dünya çocukları ile el ele vererek birlikte barış, kardeşlik ve sevgi tohumlarını dünyaya ekeceksiniz. Bu bayram sizler için şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Sizler Türk Milleti’nin ve devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız.

Bizler, geleceğimizin teminatı siz çocuklarımıza güveniyoruz. Sizlere bırakılacak en güzel mirasın daha demokratik, daha çağdaş ve daha müreffeh bir Türkiye olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle hiç yorulmadan çalışıyoruz. Sizlerin nitelikli, tarihini, kültürünü bilen, analitik düşünen, yeniliklere açık, insana değer veren, milli değerleri önemseyen kişiler olarak yetiştiğinizi görmek, en büyük mutluluğumuz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum” dedi.