Yerel
Giriş Tarihi : 28-01-2023 14:07

“Çaykur 100 dönüm yer aldı”

“Çaykur 100 dönüm yer aldı”

Arhavi Belediyesi Personel Limited Şirketi Genel Müdürü ve geçmiş dönem CHP Arhavi İlçe Başkanı Engin Erkan, ilçede bulunan ÇAYKUR fabrikasının bulunduğu konum hakkında açıklamalarda bulundu.

Erkan, Çaykur’un Arhavi’de Kavak Köyü’nde 100 dönüm üzerinde bir satın aldığını açıkladı. Erkan, Arhavi belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri anlatmadıklarını belirterek Arhavi Belediye’sinin yaptığı hizmetlerini anlattı.

ÇAYKUR’un Arhavi’de Kavak Köyü’nde 100 dönüm üzerinde bir satın aldığını ve şu an bulunan yerin yıkılınca şehir meydanı yapılması gerektiğini belirten Erkan “Çaykur’un yeri hakkında ben olaya Çaykur Arhavi’de Kavak Köyü’nde 100 dönüm üzerinde bir yer satın aldı. İvedilikle taşınması gerekir bir an önce şehri içerisindeki çay fabrikasının. Çünkü Kavaktaki alan büyük alan altyapısı yapılmış alan. CHP belediyesi varken bu alanı bırakmayalım diye siyasi iktidar böyle mi davranıyor? Çaykur’un taşınıp orayı bir şehir meydanı haline getirilmeleri gerekiyor. Hepimizin övünç kaynağıdır Arhavi, böyle bir şehir meydanı Arhavi’ye çok yakışacaktır” dedi.

Arhavi halkının kilit taşı hakkında eleştirileri hakkında konuşan Erkan “Biraz yersiz buluyorum insanların tepkilerini. Kilit taşının müdahaleye her zaman açıktır, yaparsınız bir caddeyi kilit taşıyla sonra doğalgaz çalışması olur ve o bölümü sökersiniz ve iş bitince tekrar kilit taşlarını dizer devam edersiniz. Yersiz eleştiri olarak görüyorum. Önceden yapılmış bazı hatalar vardı, o hataları düzeltmek adına yeniden caddelerimizi düzeltmek amacıyla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Arhavi Belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri anlatmadıklarını belirten Erkan, belediyenin yaptığı hizmetleri sıraladı:

 “Biz yaptıklarımızı çok fazla anlatmadık halkımıza. Hizmete daldığımız için hizmeti anlatmaya pek bir vakit ayıramadık. Göreve geldiğimizden bugüne kadar 14 bin 824 metre beton yol çalışması yaptık. 32 bin metrekare kilit taşı çalışması, 4 bin metreküp taş duvar, 4 bin 800 metre altyapı çalışması, 2 bin 650 metre ham yol çalışması yaptık ve bunun yanında ilk geldiğimiz dönemde Arhavi Belediyesi’nin çöp toplama ihalesi özel bir firmadaydı. Günün parasıyla aylık 25 bin lira kira bedeli ile çöp araçları kiralanmıştı. Gelir gelmez hemen Arhavi Belediyesi adına sıfır bir araç satın aldık aylık 7 bin lira taksitle. Sırf bununla bile 18 bin lira kamu yararı oluşturduk. Yeni hizmet araçları aldık kendi imkanlarımızla. Hibe olarak aldığımız araçlarımız oldu, otobüslerimiz, minibüsleriniz, makam aracı tahsis edildi. Arhavi’de her şey güzel olacak.”

CHP’nin belediye seçimlerinde tekrar başarı sağlayacağını ve 2023 seçimlerinde iktidar olacağını belirten Erkan “CHP belediye seçimlerinde mutlaka başarı sağlayacak. Biz onun için çabalıyoruz. Karar Arhavi halkınındır. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmak ve onlara sunmakla mükellefiz. Bunun için olağanüstü bir çaba içerisindeyiz. Bakın başkanın ilçe dışına çıktığı ile ilgili çok fazla eleştiri oluyor, evet çok fazla çok fazla seyahat ediyor ama hiç çocuklarını, torunlarını görmeye gitmiyor. Arhavi2nin menfaatleri için iş insanlarına gidiyor, CHP genel merkezine gidiyor. Hep seyahatleri Arhavi için ve çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Yatırımların çok güçlü hissedildiği bir dönem geçireceğiz. Türkiye’de yaşam çok zorlaştı. Türkiye’de bir evli çift memurun bir ev alması imkansız görünüyor. Yapılacak ilk genel seçimlerin iktidar olacağız” şeklinde konuştu.

Malvina BİBİLASHVİLİ

Artvin'de HaberArtvin'de Haber