YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 10:31   Güncelleme : 26-04-2021 10:31

CANPOLAT’IN 23 Nisan Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. Yıl dönümünü, ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak, milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz.

CANPOLAT’IN 23 Nisan Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarındandır. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bağımsızlığını kazanan Türkiye, 101 yılda her alanda büyük kazanımlar elde etmiş, gerçekleştirdiği atılımlarla büyük başarılara ulaşmıştır. Bu yolda kuşkusuz tarihine kültürüne sahip çıkan bir kuşağın varlığı bizlere umut vermektedir. Ülkemizin zenginliği olan çocuklarımız dinamizm, değişim ve ülkemizin her alanda gelişme gayretinin de kaynağı olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını’ kutluyorum.