YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2021 11:51   Güncelleme : 10-05-2021 11:51

Canımız Boğazımıza Geldi

Artvin Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner COVİD-19 salgını kapsamında uygulanan pandemide İç İşleri Bakanlığı tarafından tam kapanma sürecinin başlatılmasının ardından şoförlerin yaşadıkları sorunları açıkladı.

Canımız Boğazımıza Geldi

Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner 1 yılı aşkın yaşanan pandemi sürecinde ekonomik olarak en çok etkilenen meslek gruplarının içinde olan şoförlerin tam kapanma sürecinde daha çok etkilendiğini belirterek dayanacak güçleri olmadığını vurguladı.

Tam kapanma sürecinde şoför esnafının 1 yılı aşkındır olduğu gibi yine en fazla etkilenen gruplar arasında olduğunu ifade eden Öngüner, “Okullar kapalı olduğu için öğrenci servislerimiz de haliyle işlerine son verdi. Kısıtlamalar geniş kapsamlı olduğu için toplu ulaşım araçlarının yani şehir içi dolmuşlarımız, taksilerimiz çok etkilendi. İnşallah bu on yedi günlük macera son olur çünkü gerçekten artık dayanacak gücümüz kalmadı. Buradan tüm seksen üç milyona sesleniyorum; gerçekten gücümüz kalmadı. Gerek esnaf arkadaşlarımız olsun, gerek şoför arkadaşlarımız gerekse de diğer meslek örgütlerine dahil olan arkadaşlarımız olsun her birimiz ayrı etkilendik” diyerek on beş aydır kontak açmayan üyelerinin olduğunu belirtti.

Bu sürecin bir an önce bitmesini istediklerini açıklayan Öngüner, “Türk halkı olarak pandemiye gerçekten riayet ettiğimizi düşünüyorum ama niye bu bitmiyor? Nasıl oluyor? Ne oluyor? Neden vaka sayıları düşmüyor anlamış değiliz fakat gerçekten artık canımız boğazımıza geldi. Bir tek büyük araç dediğimiz yani kamyoncular sektörümüz şu an çalışıyor. Lojistik taşımacılıkta serbestlik diye bir idare var ondan dolayı. 2 yüz elli tane kamyoncumuz Artvin'de işini çeviriyor. Öbür türlü bütün herkes yediden yetmişe bütün üyelerimizin hepsi bundan çok kötü bir şekilde etkilendi. Psikolojimiz de bozuldu. Artık aşı mı olacağız yoksa kısıtlamalardan sonra biraz daha bu sıcakların gelmesi ile virüs mutasyona mı uğrar, ne olacak bilmiyoruz ama gerçekten bizim artık daha dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ