YEREL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 10:33   Güncelleme : 19-03-2021 10:37

Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü

18 Mart Şehitleri anma günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106 yılında Artvin Garnizon Şehitliği’nde tören yapıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü

Düzenlenen törende Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran’ın şehitlik anıtına çelenk bırakmasıyla başlayan tören saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’ nın okunmasıyla devam etti.

Vali Doruk Şehitlik Defterine günün anlam ve önemine uygun duygularını yazarken şu ifadelere yer verdi;” Çanakkale Zaferi tarihe sığmayan bir destan, şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarını düşmana çiğnetmeyen onurlu bir mücadeledir. Şehitlerimiz yad ettiğimiz bu anlamlı günde, onlara olan şükran borcumuz ancak büyük ve güçlü Türkiye ideali yolunda emin adımlarla yürünerek ödenebilecektir” dedi.

Vali Doruk Şehitlik Defterine duygularını ifade ettikten sonra Kuran-ı Kerim okunması ve protokol tarafından şehit mezarlarını ziyaret edilerek karanfil takdim edilmesi gerçekleştirildi.

Düzenlenen törene; Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, AK Parti Milletvekili Av. Erkan Balta, Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Emre Büyükyurt, AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, Artvin Şehit Aileleri ve Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Nilda Levent Yavuzdemir, kurum amirleri ve stk temsilcileri katıldı.

Düzenlenen törenin ardından Polis evinde şehit ailelerine ve gazilere ve gazi ailelerine yemek ikramında bulunuldu.