YEREL
Giriş Tarihi : 17-08-2021 10:33   Güncelleme : 17-08-2021 10:36

Çamurlu zeminde kıyasıya mücadele

Artvin’in Borçka ilçesinde düzenlenen geleneksel boğa güreşlerinde boğalar çamur deryasında kıyasıya güreşti.

Çamurlu zeminde kıyasıya mücadele

Borçka Belediye Başkanlığı ve Borçka Çevre Köyleri Kalkındırma ve Boğacılar Derneği Başkanlığı tarafından organize edilen, 5. Kültür ve Sanat Festivali bünyesinde Taraklı Köyünde yapıldı. Halkın yoğun ilgi ve katılımının olduğu etkinlikte Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat ve Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ile çok sayıda doğa ve boğa Sevrler katıldı.

Bu yıl 5. Yapılan geleneksel boğa güreşlerinde 75 boğa çamur deryasındaki mücadelesini vatandaşlar heyecanla izledi. Yarışma sırasında arenadan çıkmayan boğalar sahipleri tarafından sopa ile çıkardı.

Güreş sırasında boğaların birbirlerine zarar vermesi karşısında izleyenlerin üzüntü duydukları gözlenirken, bazı boğaların rakiplerinden kaçması renkli görüntüler oluşturdu.

“Komite yetkılıleri,”Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz festivalimize Artvin Kafkasör Boğa güreşlerinde derece alan boğalarımızı katacağız. Festivalimize. Boğa güreşlerinde keyif alıyoruz ancak bir birlerine zarar vermesi bizi çok üzüyor. Havyaların bir birlerini yaralaması yüreğimiz parçalanıyor" dedi.

Öte yandan boğa sahipleri ise, boğa güreşleri kendileri için vazgeçilmez bir sevda olduğunu belirttiler.