YEREL
Giriş Tarihi : 25-08-2021 23:41   Güncelleme : 25-08-2021 23:42

ÇALIŞMALAR SON HIZ

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilmekte olan ve tamamlandığında Türkiye'nin en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajının göl sahasında kalacak olan Yusufeli İlçesi Yeni Yerleşim Yeninde modern bir ilçe olarak inşa ediliyor.

ÇALIŞMALAR SON HIZ

TOKİ tarafından yapılmakta olan Yusufeli İlçesi Yeniden Yerleşim Üstyapı Çalışmaları 3 ayrı bölgede 10 etap halinde yapılan çalışmaların 3 etap tamamlandı. Kalan 7 etapta ise çalışmalar devam ediyor.

Bir taraftan yeni yerleşim yeri çalışmaları yürütülürken çevre düzenleme, altyapı ve içme suyu arıtma tesisi çalışmaları da son hızla devam ediyor.

-Yusufeli’ne Yakışır bir arıtma tesisi

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce Yeni Yusufeli İlçesi içme suyu Arıtma Tesisi İnşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Çalışma kapsamında Tekkale Deresinden regülatörle alınan ham suyu kademede arıtacak 5 bin 500 metre küp kapasiteli arıtma tesisinin inşa tek edilecek. Arıtmayı oluşturan bütün ünitelerin temel kazıları ile tesisat galeri kazıları tamamlanırken paket arıtma binası, gaz-klor binası, ısıtma merkezi ve temiz su deposu temel betonları döküldü.

İçme suyu arıtma tesisi Fiziksel gerçekleşme yüzdesi 17 seviyesine geldi.

Hatice Diler