YEREL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 10:48   Güncelleme : 27-05-2021 10:48

ÇALIŞAN BİR GENÇ OLMAK

Pandemide çalışmaya devam eden gençlerimiz tarafından önemli açıklamalar yapıldı.

ÇALIŞAN BİR GENÇ OLMAK

Bir genç olarak Artvin’de çalışan Taha Yasin Selim pandemi sürecinde işlerin ne yönde olduğunu ve öğrencilerin etkisinin büyük olduğu sektör alanında bulundukları için son durumlarına dair açıklamalarda bulundu işletme çalışanı Selim Artvin’de bir genç olmak ile ilgilide açıklamalarda bulundu.

TEST KİTAPLARI

Selim, test kitaplarının talepleri hakkında şu açıklamalarda bulundu “ Okullar kapalı öğrencilerin hem bir isteksizliği var hem de ileriye dönük kaygıları artık kalmadı açıkça bunu görebiliyoruz çünkü bir öğrenci çok farklı kaynaklara yönelirken şimdi tek bir kitap ile yıl bitiriyor. Birde öğrenciler önünü göremediği için dönem başında bir kitap basılıyor ikinci dönemin sonuna doğru o kitabın konuları eksiltiliyor o yüzden hem öğretmenler tavsiye vermekten korkuyor hem öğrenciler almaya çekiniyor. Bu durum bizleri ister istemez olduğundan fazla etkiliyor.

Toplu satış

Selim, öğrencilerin okulda olmadığı için yapılan satışların hangi boyutta etkilendiğini şu şekilde açıkladı “ Okullardan bir talep yok fakat özel kurslara giden öğrencilerden azda olsa bir talep oluyor “ dedi.

1 Haziran

Selim, 1 Haziran sonrasında uygulanacak normalleşme için şu ifadeleri kullandı “ insanların özellikle esnafların dayanacak gücü kalmadı. Caddeye çıktığınız zaman bakıyorsun bütün dükkân sahipleri çay içiyor başka hiçbir şeyleri yok yapacak bir şeyleri yok müşteri olmayınca sinek avlıyoruz denilen kavram ortaya çıkıyor. İnsanlar kıyafet almıyorlar en basiti çünkü evden çıkmıyorlar bu etkiliyor insanları zaten bir tatil bölgesi değiliz doğal olarak da kazancımız ortada şu anki durumlar ortada bir kafenin etkilendiği kadar etkilenmiyoruz belki ama bizi etkileyen durumda okullar “ dedi.

Artvin’de yaşamak

Bir genç olarak Artvin’de yaşamanın nasıl bir şey olduğunu açıklayan Selim, “ Eğer elinin altında bir şeyler yoksa senin için imkânlar çok kısıtlı oluyor maalesef bırakıp gitsen gidemiyorsun, kalsan kalman için sebepler gerekiyor. En basitinden bir yere atabildiğinde kendini çalışmak amaçlı böyle geçinip gidiyoruz “ ifadeleri ile sonlandırdı.