YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 11:04   Güncelleme : 12-10-2021 11:04

BÜYÜK EKSİKLİK VAR

BÜYÜK EKSİKLİK VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şavşat’ta bulunan hastanede iç hastalıkları uzmanı dışında uzman doktorun olmaması, donanım olarak hastanenin yetersiz kalması ve en yakın hastanenin en az 2 saatlik mesafede olması nedeniyle vatandaşların yaşadığı mağduriyeti konu alan bir soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sundu.

Milletvekili Bayraktutan’ın 1 Ekim 2021 tarihinde Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şu ifadeler yer aldı.

Artvin İline bağlı Şavşat ilçesinde bulunan Hastanede iç hastalıkları uzmanı dışında uzman doktor olmaması, donanım olarak Hastanenin yetersiz kalması ve en yakın Hastanenin en az 2 saatlik mesafede olması nedeniyle vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadır.

Bu bağlamda;

  1. Artvin iline bağlı Şavşat ilçemizde Hastane hizmeti nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi adına Bakanlığınız nezdinde yürütülen çalışmalar nelerdir?

 

  1. Artvin iline bağlı Şavşat ilçemizde Hizmet veren Devlet Hastanesinin uzman tabip, tıbbi donanım ve boş yatak bakımından yeterli hale getirilmesi adına bir takvim açıklar mısınız?”