YEREL
Giriş Tarihi : 17-09-2022 17:02

Bursa Artvin Vakfı: Öğrencilere Burs Dağıtacağız

Bursa Artvin Vakfı: Öğrencilere Burs Dağıtacağız

10 Eylül Cumartesi günü Bursa Artvin Vakfı tarafından düzenlenen ‘Bir Asra Doğru Benim’ isimli projenin etkinliği Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda gerçekleşti.

Artvinli öğrencilere burs sağlamak için düzenlenen ‘Bir Asra Doğru Benim’ projenin etkinliğine Borçka Belediyesi ‘Dört Mevsim Borçka Fotoğrafları Sergisi’ ile destek oldu. Geceye katılım yoğun olurken Bursa Artvin Vakfı Başkanı Op. Dr. Adnan Demirci, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, AK Parti Bursa Milletvekillerinden Hakan Çavuşoğlu, Atilla Ödünç, MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık katıldı.

 

Etkinlikte konuşma yapan Demirci şu ifadeleri kullandı;

"Bu sene yaptığımız olağan genel kurulumuzdan sonra vakfımızla ilgili olarak neler yaptık neler yapacağız kısaca sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Gelişim için değişim gerekir diyerek çıktığımız bu yolda, Mart 2022 de seçildiğimiz gün dediğimiz gibi. Ben kazanmadım hep beraber kazandık, Artvin vakfı kazandı. Bugüne kadar kimseyi ayırmadan ötekileştirmeden tüm camiamızı kucaklayan bir yönetim şekli sergiledik, her zaman Artvinlilerin bir beraber olması için çalıştık, uğraş verdik, bakınız buradaki kalabalık bu birliğin beraberliğin eseridir, bugüne kadar bir araya gelemeyen STK’larımız artık en azından oturup konuşabiliyoruz ve hatta bugün burada olduğu gibi etkinliklerimizi beraberce yapabiliyoruz. Dolayısıyla STK yönetimlerine başkanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

Seçim sürecinde Halkımızın vakfımıza olan aidiyet duygusunu artıracağımızdan bahsederken sanki geleceği görmüşüz gibi daha seçildiğimizin 1. ayında üyelerimizden Mehmet Torun abimiz ve eşi tarafından vakfımıza bir ev bağışı oldu, camiamıza örnek bir davranış sergileyen abimize birazdan bir plaket takdimimiz olacak, sağ ol var ol abi, çok teşekkür ediyoruz.

Yine bu aidiyet duygusuna örnek teşkil etmesi açısından, bizi tanıyan tanımayan herkesten yoğun bir şekilde ziyaret talebi ve vakfımıza üyelik talebi almaya başladık, bugün burada ilk defa yeni üye kayıtlarımızı da başlattık ve 300 tl bağış yapan herkesi vakfımıza üye yapıyoruz.

 

Ne dedik seçim sürecinde, vakfımızın internet sitesi ve sosyal medya hesapları aktif bir şekilde kullanılarak daha geniş kitlelere ulaşılacak’’ burada olan olmayan herkes şahit ki, gerçekten de sosyal medya hesaplarımız üzerinden birçok paylaşımlar yapıyoruz ve buradan tarafımıza gelen geri dönüşlerin çok olumlu ve memnuniyet verici olduğunu görüyoruz, halkımız bu değişimden gerçekten memnun. Web sitemizi yeniden düzenleyerek aktif hale getirdik, halen çalışmalarımız devam etmekte.

 

Vakfımızı kurumsal bir yapıya kavuşturmak adına söz verdiğimiz vakıf senedinde yapılacak değişiklikler ile ilgili olarak bir komisyon kurduk ve arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor.

Logomuzu yeniledik, vakfımızın kimliğine yakışır yeni bir logo yaptırdık.

 

Gelelim burs meselesine, sevgili Artvinliler, eğitim öğretim sezonu başlıyor, maalesef ekonomi ortada, bizimde çok büyük bir gelirimiz yok, her yerden arıyorlar burs verecek misiniz diye soruyorlar, bu sene nasıl burs vereceğiz derken bu geceyi organize ettik, sağ olsun Büyükşehir belediyemiz, Yıldırım ve Gürsu Belediyelerimiz ve diğer sponsorlarımız sayesinde masrafsız düzenlediğimiz bu gecede elde edilecek tüm gelirleri ayda en az 500 TL olmak koşuluyla burs olarak dağıtacağız. Bakınız bu sadece benim ya da vakfımızın bir meselesi değil, bir çoğumuz üniversite okuduk, öğrencilerin ne tür sıkıntılar yaşadığını hepimiz biliyoruz, sadece benim veya vakfımızın  meselesi olsa bütçemiz 5-10 öğrenciyi ancak karşılar, ama mesele maalesef çok büyük, inanın o kadar çok talep var ki, bu nedenle durumu olmayanlara bir şey demiyorum ama eğer durumunuz müsaitse bir öğrencinin bursu da benden olsun diyerek öğrencilerimize sahip çıkmak hepimizin elinde, şayet yüreğinizde bu anlamda bir kıvılcım çakabildiysek ne mutlu bize.

Son olarak, vakıflar bölge müdürümüzle yaptığımız görüşme sonrası Yıldırım da vakıflar genel müdürlüğüne ait ana yol üzerinde bulunan bir arsa üzerine seçim sürecinde vadettiğimiz gibi içerisinde Vakfımıza, Federasyon’a, Arsiyad’a, Konfederasyona’ Batum göçmenlerine ve Ahıska göçmenlerine ait yerlerin olduğu alt katlarında iş yerleri, çatı katında 350 kişilik konferans salonunun ve toplantı odalarının olduğu, 14000 m2 kapalı alanı olan 300 kişilik bir öğrenci yurdu için avan projesi hazırlattık, önümüzdeki günlerde bu projeyi bir heyetle vakıflar bölge müdürümüze sunacağız ve bundan sonrası bu projenin Ankara’dan kabul görmesi açısından başta sayın bakanlarımız Faruk Çelik, Hakan Çavuşoğlu ve tüm siyasilerimizden tam destek bekliyoruz.

 

Bu projenin hazırlanmasına tam destek veren inşaat mühendisi Hüseyin Ertaş ve mimar Hasan Ertaş kardeşlere, huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.  Artvin’de büyümüş biri olarak, çocukluğumdan beri hep dağlardayım, fındık toplamaya 2-3 saat patikalardan tırmanış yaparak giderdik, ta o yıllardan beri gelen bir dağcılık ruhu içimde yer etmiş, bu senede ağustos ayı sonunda Uludağ’a tırmanış yaptım. İnşallah bundan sonra da sırasıyla Kaçkar, Ağrı ve nihayetinde Everest’e tırmanarak vakfımızın bayrağını her zaman zirvelerde dalgalandıracağım, Atamızın dediği gibi muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Az sonra hep beraber 30 Ağustos Zaferinin 100. yılında milli mücadelemizi ve cumhuriyetimizin ilanını konu alan çok güzel bir dans gösterisi izleyeceğiz, bu gösteride emeği geçen başta Prusa Sanat Spor Kulübü başkanı aynı zamanda vakfımızın yönetim kurulu üyesi sayın Ahmet Aydemir Bey ve onun nezdinde tüm çalışanlarına ve öğrencilerine şimdiden çok teşekkür ediyorum.”

Dilan Şahinbaş

 

AdminAdmin