YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 11:12   Güncelleme : 25-12-2021 11:12

Burada Gelecek Var

Burada Gelecek Var

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı Artvin’e geldi. Parti İl teşkilatı ile birlikte esnaf ziyaretinden bulunan Helvacı esnafların derdini dinlerken partisinin ‘Burada Gelecek Var’ başlıklı mektubun dağıtımı yapıldı.

Yeniden Refah Partisi’nin esnafları gezerek dağıttığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Sevgili Esnaf Kardeşim;

Başta şahsınız olmak üzere, ülkemizin ticari hayatının ana direği olan işyerlerini her türlü zorluğa rağmen tüm Türkiye'de açık tutan bütün esnaf kardeşlerimi muhabbetle selamlıyorum.

Sizler her saban "Besmele" ile açığınız iş yerinizde, ailenizin geçimini sağlayacak helal kazanç için gün boyu çalışıyorsunuz. Fabrikalar da ve atölyeler de üretilen ürünlerin son kullanıcıya ulaştırılmasındaki zincirin son ve en önemli halkası sizlersiniz. Türkiye de ticari hayatın canlılığının göstergesi, iş yerlerinizdeki gündelik hareketlilik ve bu hareketlilik sonucunda ortaya çıkan cirolardır.

Bu hareketliliği ve yüksek ciroları sağlayacak olan ana unsur ise ülke ekonomisinin genel durumunun iyi olmasıdır. Devletin vatandaşları için sağladığı ekonomik imkanların ölçüsü, piyasa hareketliliğini doğrudan etkilemektedir. Memur ve işçilere ödenen maaş miktarı, Asgari Ücret, Dış Ticaret Dengesi gibi vatandaşın cebine yansıyan ekonomik göstergelerin yeterli düzeyde ve piyasalarda ki nakit akışının ticari hayatı sürdürebilir seviyede olması vazifesi devletin ve devleti yürüten iktidarın ana vazifelerinden bir tanesidir.

Son yıllarda bu göstergelerin olumsuz seyri, Asgari ücretin açlık sınırında kalması, işçi ve memur maaşlarının yetersizliği insanımızı zorunlu bir tasarrufla karşı karşıya bırakmış, mevcut bu durumun en büyük sıkıntısını da esnafımız yaşamıştır.

Pandemi süreciyle beraber bu sıkıntılar artmış, bu sıkıntılarının yükünü yine esnafımız göğüslemek zorunda kalmıştır.

Artan kira fiyatları, elektrik başta olmak üzere hiç durmadan zamlanan girdi fiyatları, piyasaların durumuna bakmadan her sene otomatik olarak yükselen SGK primleri ise bu yaşanan sıkıntıların üzerine tuz, biber ekmiştir.

Milyonlarca insanımızın ekmek kapısı olan küçük, büyük bütün işyerlerinin, dükkanların ve mağazaların çalışır olması, alışverişin sürmesi, yeterli seviyede cirolara ulaşılmasının bu göstergeler içerisinde ne kadar zor olduğunu görüyor ve biliyoruz.

Tüm bu zorluklara rağmen ayakta kalma mücadelesi veren siz kıymetli esnaflarımızı ticaret hayatımızın kahramanları olarak adlandırıyoruz.

Bir ülkenin zenginliğinin üretmekten, ürettiği ürünü hak ettiği değerde satmaktan, elde edilen geliri hakkaniyetli bir şekilde toplumun tüm kesimlerine dağıtmaktan geçtiğini bilen bizler, parti programımız başta olmak üzere bütün açıklamalarımızda bu olumsuz tablonun değişebileceğini, bu olumsuz tabloyu değiştireceğimizi ifade ediyoruz.

Her sıkıntının sonunda bir çıkış yolu olduğunu, bu çıkış yolunun Millî Görüş anlayışıyla Yeniden Refah Partisi iktidarında bulunduğunu ifade ediyoruz

Çünkü; insanı merkeze alan hak ve adalet ekseninde, kendi kaynaklarıyla üretime odaklanmış, devleti, özel sektörü ve milleti borca esir etmeyen, her türlü ekonomik sömürü ve israfın ortadan kaldırıldığı, istikrarlı, güçlü, dışa bağımlı olmayan, yerli ve milli ekonomik sistemi Yeniden Refah Partisi kurabilir.

Bu vesileyle bir kez daha sizleri ve tüm esnaf kardeşlerimizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Gününüz hayırlı, kazancınız bereketli olsun.”

Dilan Şahinbaş