YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2022 14:26   Güncelleme : 17-05-2022 14:26

Bu skandal olayın sorumluları kim?

Bu skandal olayın sorumluları kim?

Artvin Hopaspor’un Kütahya ilinde güvenliğinin sağlanamamasıyla ilgili TBMM’de basın açıklaması gerçekleştiren Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yazılı soru önergesi verdi. 

Bayraktutan açıklamasında “Türkiye 3. Lig Playoff maçlarında Artvin Hopaspor, Belediye Kütahyaspor ile karşılaşmaktadır. İlk maç Hopaspor’un sahasında 12.05.2022 tarihinde oynanmış, Hopaspor 2-1’lik skorla maçtan galip ayrılmıştır. Playoff müsabakalarının ikinci karşılaşması Kütahya’da 17.05.2022 tarihinde saat 16:00’da gerçekleştirilecektir.

Ancak Belediye Kütahyaspor kafilesinin Hopa İlçe merkezinde konakladığı ve çalışmalarını gerçekleştirdiği gibi, Artvin Hopaspor Kulübü de Kütahya’da konaklamak için girişimlerde bulunmuş; rezervasyon yaptırılan üç otel, “yerel baskıdan dolayı sizleri kabul edemeyeceğiz” diyerek rezervasyonları iptal ettirmiş, kafile 2 gündür mecburen Eskişehir’de kalmıştır.

Günlerdir Kütahya Valiliği, Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ve TFF nezdinde yapılan tüm girişimlere rağmen yaşanan bu skandal olayın çözümüne yönelik bir sonuç alınamamıştır.

Bu Bağlamda;

1. Artvin Hopaspor Kulübü Kütahya ili sınırları içerisinde hangi gerekçeyle konaklayamamıştır?

2. Bakanlığınız nezdinde, Kütahya ilinde kolluk güçlerince güvenliğin sağlanamadığından haberiniz var mıdır?

3. Kütahya Valiliği bir spor müsabakasında dahi güvenliği sağlamaktan aciz midir? Bu skandal olayın sorumluları kimlerdir?

4. Halkın can ve mal güvenliğini sağlayamayan, güvenlik tedbirlerini yerine getiremeyen sorumlular hakkında gerekli işlemler ne zaman başlatılacaktır” ifadelerini kullandı.