Yerel
Giriş Tarihi : 24-08-2022 11:43

Bu Okul Binası Yetersiz

Bu Okul Binası Yetersiz

Yeni Mahalle İlkokul ve Ortaokul velileri okullarının yetersizliği nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünden çözüm bekliyorlar.

Okul Aile Birliği Başkanı Sümeyye Bıyıklı “ okulumuzda bir çok eksik bulunmaktadır, tuvaletleri uygun değil, öğretmenler odası yok” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Sümeyye Bıyıklı, konuşmasının devamında “Yenimahalle İlkokulu ve Ortaokulu okul aile birliği başkanıyım. Burada bulunma sebebimiz okulumuzun malum şartlarını daha önce  zaten Valiliğe, Milli Eğitim Müdürlüğümüze bildirmiştik. Bize okulumuzun ayrılması ile alakalı geri dönüşüm de bulundular. Okulumuzu ayırdıklarını İbni Sina Meslek Lisesini taşınacağını bildirdiler. Fakat bizim isteğimiz, arzumuz yan tarafta bulunan Sosyal Bilimler Lisesine taşınmak, Sosyal Bilimler Lisesinin de İbni Sina Lisesine taşınma talebinde bulunuyoruz. Şöyle bir durum var İbniSina Meslek Lisesin de hem Sosyal Bilimler Lisesinin hem de İbni Sina Meslek Lisesinin yurtlarının arasında kalması, öğrencilerimizin, velilerimizin talebi üzerine öğrencilerimizin burada güvenli olmayacaklarını düşündükleri için bir dilekçe yazdık bu dilekçeyi de valiliğimize bildireceğiz. Bunun için burada toplanmış bulunuyoruz” dedi.

‘talep de bulunduk’

Sümeyye Bıyıklı okulu ile ilgili olarak “Okulumuz ilkokul ve ortaokul olarak yıllardır aynı binada hizmet vermektedir. Öğretmenlerimizin öğretmenler odası bulunmamaktadır. Sosyal alanları kısıtlı, öğrencilerimizin bir kütüphanesi bulunmamaktadır. Normalde Türkiye de kütüphanesiz okul olmaması gerekiyor ama maalesef bizim okulda kütüphanemiz bile yok. Öğrencilerimizin sosyal aktivitelerde kısıtlamalar yaşadık. Bunun için de talep de bulunduk okulumuzun ayrılması ile alakalı, vali bey bunu olumlu karşıladı,sağolsunlar çok ilgilendiler, bu konuyla ilgili her zaman da yanımız da bulundular. Okullarımızın ayrılacağı sözünü aldık ki İbni Sina Lisesini de bize verdiklerini söylediler fakat sosyal çevresi ortaokul olmaya uygun değil. Bizde talebimizi tekrardan Vali beye iletiyoruz Sosyal Bilimler Lisesinin ortaokul olarak daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Sosyal Bilimler Lisesinin İbni Sina’ ya taşınması talebinde bulunuyoruz” dedi.

‘ilkokul ve ortaokul şartlarını iyileştirilmesini istiyoruz’

 Sümeyye Bıyıklı son olarak şu sözleri dile getirdi “Biz ilk önce öğrencilerimizi düşünmeliyiz öncelik öğrencilerin haklılığıdır. Öğrencilerin rahat edebilmesi içinveli rahat edecek, öğretmen rahat edecek. Güzel bir eğitim yılı geçirmek için de öğrencilerimizin Sosyal Bilimler Lisesinin binasın de okumalarını istiyoruz. Lise öğrencileri her yerde eğitim öğretim yapabilirler ama siz Yenimahalle İlkokul ve Ortaokulunu herhangi bir mahalleye taşıyamazsınız, taşırsanız oranın okulu olur. Bizim talebimiz Yenimahalle İlköğretim ve Ortaokulunun şartlarını iyileştirilmesini istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin