YEREL
Giriş Tarihi : 11-12-2021 18:36   Güncelleme : 11-12-2021 18:36

Bu Memleket Bizim

Bu Memleket Bizim

Hopa halkı “geçinemiyoruz” diyerek sokağa çıktı hükümeti protesto etti.

Hükümetin ekonomik politikaları ve son aylarda dolar kurumun artması, peş peşe gelen zamlar Hopa halkını sokağa döktü.
Hopa parkında bir araya gelen Hopalılar “Geçinemiyoruz hükumet istifa” pankartı arkasında yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte halk “Hükumet istifa” sloganları atarken çevreden izleyenler de alkışlarıyla destek verdi. Yürüyüşün ardından Hopa Metin Lokumcu meydanına gelen kalabalık burada bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamayı kitle adına okuyan Volkan Altunkaya, 2 farklı Türkiye fotoğrafı ile karşı karşıya kalındığını,bir yanda lüks saraylarında yaşayanların diğer tarafta geçinemeyen halk olduğunu, diğer tarafta milyon dolarlık uyuşturucu ticaretine adı karışan bakanlar olduğunu vurguladı ve “Bu ülkede milyon dolarla gençlerimizi zehirleyen mafya bozuntularının Türkiye’si diğer yandan barınamayan gençler diğer yandan sırf AKP üyesi olduğu için özel öğrenci yurtlarında gününü gün edenlerin ülkesi” dedi.

“Öfkemiz korku dağlarını aştı”

Emeği yok sayılan, parasızlıktan boşanamadığı için şiddet gören ve evine dönmek zorunda kalan bir Türkiye fotoğrafı ile karşı karşıya kaldıklarını kaydeden Altunkaya, “Öfkeliyiz!Öfkemiz artık korku dağlarını aşalı çok oldu. Memleketin dört bir yanında geçinemeyen işçiler sağlık emekçileri, öğretmenler, kadınlar, üreticiler bir yanda çalışmak zorunda kalan üniversite ve lise öğrencilerinin, yaşam alanları yağmalanan üreticilerin sesi ülkenin dört bir yanında yankılanıyor” ifadelerini kullandı.

“Halkın sesini kimsesusturamayacak”

Ülkenin dört bir yanında yankılanan halkın sesini hiç kimsenin susturamayacağını, bu sesin yankılanmaya devam edeceğini ifade eden Altunkaya, “Halkın sesini hiç kimse susturamayacak.Bu ses yankılanmaya devam edecek. Hep birlikte mücadele ederek bu karanlığı yırtacak ve krizi halkın sırtına yüklemeye çalışanlardan hesap soracağız” ifadelerini kullanarak açıklamasını sonlandırdı.


Hopa halkının gerçekleştirdiği eylemde hükümet aleyhtarı atılan “AKP defol bu memleket bizim”şeklinde sloganlarla olaysız sona erdi.

Dilan Şahinbaş