Yerel
Giriş Tarihi : 28-10-2022 11:48

“Bu Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz”

“Bu Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz”

Eğitim-Sen Artvin Şubesi; Yönetim Kurulu Üyesi olan ve HAYDİKO Derneği Başkanı olan Emel Meriç’e Hopa Belediyesi personelleri tarafından yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Eğitim-Sen Artvin Şubesi tarafından yayınlanan ve saldırının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğine vurgu yapıldığı vurgulanan basın açıklamasında “Arkadaşımıza yapılan saldırının kadına yapılmış bir şiddet oluşunun yanı sıra yaşam hakkına da bir müdahale olduğunu belirtmek isteriz” denildi.

Açıklamanın tamamında şu ifadeler yer aldı:

“25.10.2022 tarihinde Artvin Merkez ilçe sınırları içerisinde gerçekleşen olayda, Eğitim-Sen yönetim kurulu üyemiz ve aynı zamanda HAYDİKO Derneği Başkanı Emel Meriç’e yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz.

25.10.2022 tarihinde Hopa Belediyesine ait aracın kendi sokaklarındaki sahipsiz hayvanların Artvin Merkez ilçe sınırlarında terkedileceğine dair ihbar üzerine bölgeye giden HAYDİKO ekibine saldırıda bulunulmuş, Emel MERİÇ darp edilmiştir. Jandarma ekiplerince olay kayıt altına alınmıştır.

Eğitim-Sen olarak çevre mücadelesi konusunda çevre komisyonu oluşturmuş bir sendikayız ve elbette ki hayvanların yaşam haklarını da çevre mücadelesinin bir parçası olarak görmekteyiz. Bu çerçevede arkadaşımıza yapılan saldırının kadına yapılmış bir şiddet oluşunun yanı sıra yaşam hakkına da bir müdahale olduğunu belirtmek isteriz.

Şiddetin her türlüsüne karşı olan bizler, saldırı nereden gelirse gelsin buna sessiz kalmayacağımızı belirtiriz. Yaşam ve çevre mücadelesi içerisinde ilimizde sorunların üstesinden gelme çabasında olan arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu ve onlara yapılan her türlü tehdidin karşısında olduğumuzu ifade etmek isteriz. Olayla ilgili yasal süreçlerin takipçisi olacağız.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber