SİYASET
Giriş Tarihi : 21-03-2023 17:17

Borçkalı eğitimci Yaşar Öztürk, AKP’ aday adayı oldu!

Borçkalı eğitimci Yaşar Öztürk, AKP’ aday adayı oldu!

Kayseri'de eğitim camiasının tanınan isimlerinden Borçkalı Yaşar Öztürk, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Eğitim camiasının tanınan isimlerinden Yaşar Öztürk, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Bu konuda başvurusunu yapan Öztürk, ziyaretlerini de sürdürüyor. Sarız, Tomarza ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini başarıyla tamamlayan Yaşar Öztürk, “Türkiye yüzyılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Kayserimize, ülkemize hizmet etme amacıyla çıktığımız bu yolun hayırlı olmasını temenni ediyorum. 28’inci dönem milletvekili genel seçiminde, Kayseri Milletvekili aday adaylığı için AK Parti Kayseri İl Başkanlığımızda aday adaylık başvurumuzu yaptık. Rabbim hayırlı, bereketli kılsın” diye konuştu.

DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Destek veren herkese teşekkür eden Öztürk, birlik, beraberlik çağrısı da yaptı. Öztürk, “Allah vatanımızı devletimizi milletimizi her türlü belalardan kazalardan hastalıklardan depremlerden musibetlerden korusun Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.

ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Diğer yandan AK Parti Kayseri Milletvekili aday adayı Yaşar Öztürk, partisinin ilçe teşkilatlarının yanı sıra belediye ziyaretlerini de sürdürüyor. Öztürk, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ı da ziyaret etti. Öztürk’ün ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, başarı dileklerini iletti.

Yalçın, “14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde partimizden aday adayı olan eğitimci Yaşar Öztürk’e nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Çıktıkları bu yolda başarılar diliyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

YAŞAR ÖZTÜRK KİMDİR

“1973 Artvin Borçka doğumluyum. Artvin Borçka Kaynarca Köyü İlk Okulundan mezun oldum. Artvin Borçka imam-hatip lisesinden mezun olup 1995 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden mezun oldum. Gaziantep Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ev Ekonomisi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladım. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünden Mezun oldum.

1995 Yılında Öğretmenliğe başladım 2003 yılında Artvin/Borçka Halk Eğitim Merkezi (A.S.O) Müdür vekili olarak görev yaptım. 2004 yılında girdiğim yöneticilik sınavını kazanarak 2005 yılında asaleten Okul müdürü oldum. 2006 yılında Uzman Öğretmen oldum, Temmuz 2013 yılında asaleten Kayseri/Sarız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atandım. Sırayla asaleten Sarız, Tomarza, Kocasinan ilçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak başarılı bir şekilde görevimi yerine getirdim.15.03.2023 Tarihinde 28.Dönem Millet Vekili Genel Seçiminde Kayseri Ak Parti Milletvekili Aday Aday’ı Oldum.

Sivil toplum örgütlerinde bulunduğum görevler

Artvin Milli Gençlik Vakfı kurucularındanım.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğrenci Temsilciliğini yaptım.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Milli Gençlik vakfı fakülte yönetimi ve başkanlığı yaptım.

Artvin/Borçka köyleri ve kalkındırma derneği kurucusu ve yönetiminde bulundum.

Artvin Eğitim Birsen kurucularından olup ve yönetimde bulundum

Kayseri Eğitim Birsen üyesiyim.

Kayseri Karadenizliler Cemiyeti Başkanıyım.

Birçok sivil toplum örgütlerinin organizasyonunda görev aldım.

Bildiğim Diller

*Gürcüce (ileri-derece)

*Arapça (Orta-düzey)

*İngilizce (Orta-düzey)”

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber