Yerel
Giriş Tarihi : 23-01-2023 16:25

Borçka Karşıköy Su Şenliği yarın yapılacak

Borçka Karşıköy Su Şenliği yarın yapılacak

Borçka Karşıköy’de bir ilk gerçekleşiyor. Yarın gerçekleşecek Borçka Karşıköy Su Şenliğinde kürek sörfü, yelken ve kano heyecanı yaşanacak.

Şenlikle ilgili açıklamalarda bulunan Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı şu ifadeleri kullandı:

“Borçka içerisinde bir turizm planımız var. Gelecek yıla hazırlık, ondan sonraki yıllara hazırlık olarak uğraştığımız, çaba gösterdiğimiz yerler var. Borçka'daki turizmi birkaç yaylasına değil tüm Borçka’ya yaymak, Borçka’nın her yerinin birbirinden güzel olduğunu iddia ediyoruz ve bunun içinde küçük etkinliklerle başlıyoruz. Kısmet olursa 24 Ocak Salı günü karşı köyde su şenliği etkinliğimiz var. Yelken, kayık, kano gelecek sporcularımız katılacak. Öncelikle hem yerel gazetecilerimizi hem ilimizde ve ilçemizde bulunan tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz, inşallah güzel bir etkinlik olacak. İlkini yapacağımız su şenliğinin devam etmesine, ilerleyen süreçlerde de gelişerek devam etmesini arzu ediyoruz. Borçka’ya yeni bir etkinlik oluşturmak istiyoruz artık ülkemizin her yerinde barajlar oldu ve durgun sular üzerinde yapılabilecek spor aktivitelerinin arttırılması gerektiğinden dolayı da bu yola çıktık. Borçka’mızda 2 barajımız var ve karşı köydeki batık camimiz ile alanımız gayet güzel görünen ve albenisi olan bir alan. Bu alanda bir festivalin olması, insanların bir araya gelmesi, sporcuların olması, birlikteliğin ve birlikte hareket etmenin öneminin bize katacağı etkileri görmek için böyle bir etkinlik düzenleyeceğiz, herkesi davet ediyoruz.

Turizm ile alakalı Borçka'daki turizmin bütün köylere, bütün memlekete yaymaya çalışıyoruz bunun için mücadele veriyoruz.

Karagöl ile alakalı çadır ve karavan alanı bildiğim kadarıyla mevcut şu anda. Halihazırdaki yatırım programında Şavşat Karagöl ve Borçka Karagöl yatırım programına girdi diye biliyorum, onun takipçisi olacağız. Elbetteki Karagöl ve Maçahel bu bölgenin incisi bu konuda bizim bir şüphemiz yok. Hem sağlık açısından yetişen bin bir çeşit bitkisiyle oradaki görüntüsüyle duasıyla çok güzel yerler buralar. Dediğim gibi Borçka’nın incisi Karagöl ve Macahel bölgesi ama biz diğer taraflarında üzerindeki tozu silip parlamasını sağlamak istiyoruz ‘Borçka bir günde bitmez’ sloganı ile bu yola çıktık altyapısını oluşturmaya çalışıyoruz.

Sayın Valimizin emekleri büyük çabasıyla oluşturulan ve burada parlayan bir yıldız İbrikli Marina gerçekten çok güzel bir alan oluşturuldu. Kendi misafirlerimizi götürebileceğimiz bir yer oluştu, misafirim geliyor kahvaltıya marinaya götürüyorum oraya gittiğinde hayran kalıyorlar ki gerçekten çok güzel bir alan, biz teşekkürlerimizi arzu ediyoruz. Doğa severlerimizi öncelikle ibrikli Marina'ya davet ediyoruz. Daha sonrasında Borçka’ya davet ediyoruz. 24 Ocak karşı köy şenliğine de bütün doğa severlerimizi, bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz.”

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber