YEREL
Giriş Tarihi : 20-08-2021 23:12   Güncelleme : 20-08-2021 23:12

BORÇKA KARAGÖL LİSTEDE 11’İNCİ SIRADA

Borçka Karagöl Tabiat Parkı, Şehrin Kaosundan Bunalıp Doğayla Baş Başa Kalmak İsteyenler İçin Türkiye’nin En Güzel 13 Kamp Yeri arasında yer aldı.

BORÇKA KARAGÖL LİSTEDE 11’İNCİ SIRADA

Listelist’ten Caner Cem Martı, doğa ile iç içe olmak isteyenler için Türkiye'deki en iyi kamp alanlarını bir araya getirdi. Borçka Karagöl Tabiat Parkı, listede 11’inci sırada yer aldı.

İş hayatı, günlük yaşamın stresi, şehrin kaosu ve koronavirüs yüzünden stres yaşamamanın mümkün olmadığı belirtilen listenin ön açıklamasında “Hal böyle olunca insanlar, şehirden uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak istiyorlar. Hatta birkaç günlüğüne de olsa doğada çadır kurup kamp yapmayı arzu ediyorlar. Bu nedenle doğada kamp yapmak isteyenler için en güzel kamp yerlerini bir araya getirdik. İşte en iyi kamp alanları” denildi.

Şehrin Kaosundan Bunalıp Doğayla Baş Başa Kalmak İsteyenler İçin Türkiye’nin En Güzel 13 Kamp Yeri listesinin 1’inci sırasında Muğla’da bulunan Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz yer alıyor. Verilen bilgilendirmede ise “’Muğla’da nerede çadır kurulur’ diye soranlara verilecek en güzel cevap Kelebekler Vadisi olacaktır. Son zamanların popüler yeri Kelebekler Vadisi, gizemli bir koyda hem denize girip hem de kamp yapabileceğiniz harika bir alandır. Kelebekler Vadisi’ndeki kamp alanında günün belirli saatlerinde elektrik ve duş gibi ihtiyaçlar ücretsiz oluyor. Ayrıca buradaki kamp alanında dalış eğitimi gibi birçok aktivite bulunuyor” deniliyor.

Bolu’da bulunan Yedigöller Milli Parkı, listenin 2’nci sırasında yer alıyor. Bölge ile ilgili açıklamada “Türkiye’deki kamp yerleri denince akla gelen Yedigöller Milli Parkı, Bolu sınırları içerisinde yer alıyor. Bu harika kamp alanı eşsiz bir doğaya ve tertemiz bir havaya sahip. Burada çadır kurup kamp yapmak isteyenler, yeşilliği ve temiz havası ile büyüleyen doğada yürüyüş yapabilir ve harika fotoğraflar çekebilir. Kamp alanındaki tek eksik elektriğin olmaması. Ancak doğa ile baş başa kalmak isteyenler için elektrik çok mühim olmasa gerek” ifadeleri kullanılıyor.

Nemrut Dağı Milli Parkı listenin 3’üncü sırasında yer alıyor ve Adıyaman’da bulunan bölge ile ilgili “Özellikle turistlerin ilgisini çeken Nemrut Dağı Milli Parkı, en güzel kamp alanları arasında yer alıyor. Nemrut Dağı Milli Parkı’ndaki kamp alanlarından birine yerleşip doğanın tadını çıkarabilir, yürüyüşler yapabilir ve Nemrut Dağı’ndaki Kommagene Krallığı’ndan geriye kalan heykelleri görebilirsiniz. Ayrıca Nemrut Dağı’na çıkıp güneşin doğuşunu ve batışını izleyebilirsiniz” deniliyor.

Listenin 4’üncü sırasında “‘Fethiyede nerede kamp yapılır’ diye soranlara önerebileceğimiz Cennet Camping, Fethiye’nin en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu’nda hizmet veriyor. Denize sadece 150 metre mesafede bulunan Cennet Camping, deniz kenarı kamp yerleri arasında bulunuyor. Doğayla iç içe olan kamp alanındaki çadırlar ücretlidir. Ayrıca burası duş ve tuvalet gibi tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir” denilerek Muğla Fethiye’de bulunan Cennet Camping yer alıyor.

İstanbul Şile’de bulunan Sahilköy Kamp alanı listenin 5’inci sırasında yer alırken, kamp alanı ile ilgili “İstanbul’da kamp yapılacak yerler arasında bulunan Sahilköy Kamp, Şile’de çok geniş bir ormanlık alanda bulunuyor. İstanbul’da şehrin gürültüsünden bunalanların kaçış noktası olan bu harika kamp yeri, deniz ve yeşilliği bir araya getiriyor. Burada çadırınızla veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bungalov evler gibi 12 farklı konseptte doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca kamp alanında 24 saat sıcak su, tuvalet ve Wi-Fi gibi olanaklar da bulunuyor” sözleri kullanıldı.

Muğla’da bulunan Çubucak Orman Kampı ise, Şehrin Kaosundan Bunalıp Doğayla Baş Başa Kalmak İsteyenler İçin Türkiye’nin En Güzel 13 Kamp Yeri listesinin 6’ncı sırasında yer aldı. Çubucak Orman Kampı ile ilgili “ ’Marmaris’te nerede kamp yapılır’ denince hemen akla gelen Çubucak Orman Kampı, zorlu doğa koşullarında kamp yapabileceğiniz harika bir yerdir. Yaklaşık 140 çadır kapasitesine sahip olan alanda yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilir, balık avlayabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca burada sadece çadırlarla değil, karavanlarla da kamp yapabilirsiniz” denildi.

Listenin 7’nci sırasında İstanbul’un Ağva ilçesinde bulunan Woody Ville Kamp alanı bulunuyor. Kamp alanı ile ilgili yapılan açıklamada “İstanbul kamp alanları arasında bulunan Woody Ville, Ağva’da yer almaktadır. Şehrin kaosundan uzakta olan kamp alanı, yeşilliğin içinde harika bir manzaraya ve atmosfere sahiptir. Burada çadırınız ve karavanınız ile kamp yapabilirsiniz. Ayrıca bungalov evlerde konaklayabilirsiniz. Diğer yandan kamp alanında bulunduğunuz süre boyunca temiz havada yürüyüşler yapabilirsiniz ve denizde veya havuzda yüzebilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

Şehrin Kaosundan Bunalıp Doğayla Baş Başa Kalmak İsteyenler İçin Türkiye’nin En Güzel 13 Kamp Yeri listesinin 8’inci sırasında Muğla’nın Dalyan ilçesinde bulunan Talha Koyu Kamp Alanı bulunuyor. Kamp alanı ile ilgili “Çadır kamp yerleri arasında bulunan Talha Koyu Kamp Alanı, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Ayrıca tertemiz bir denize de ev sahipliği yapmaktadır. Dalyan çevresinde ücretsiz bir şekilde kamp yapabileceğiniz bu alanda hem yemyeşil doğanın hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak koy çevresinde tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmuyor. Ayrıca buraya kamp yapmaya gelmeden önce yiyecek ve içeceklerinizi yeterli olacak şekilde hazırlamanızda da fayda var. “Dalyan’da nerede kamp yapılır?” diye merak ediyorsanız, burada kamp yaparak harika bir deneyim yaşayabilirsiniz” bilgileri veriliyor.

Düzce’de bulunan Torkul Gölü ise listenin 9’uncu sırasında yer alıyor. Torkul Gölü ile ilgili yapılan bilgilendirmede, “Çevresinde herhangi bir tesis olmayan Torkul Gölü, doğa ile baş başa kalabileceğiniz muhteşem bir yer. Bu nedenle genellikle maceraperestleri cezbediyor. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında kamp yapmak için ideal olan bu alan ziyaretçilerine muhteşem bir atmosfer sunuyor. Burada kamp yaptığınız süre boyunca bisiklete binebilir, yürüyüş yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz” açıklamalarına yer verildi.

Listenin 10’uncu sırasında Aydın’da bulunan Akbük Koyu Kamp Alanı bulunuyor. Bilgilendirmede “‘Didimde nerede kamp yapılır’, “Didimde nerede çadır kurulur?” diye soranlara önerdiğimiz Akbük Koyu Kamp Alanı, ilçe merkezine 20 kilometre mesafede yer alıyor. Geniş kumsalı ve masmavi denizi ile ücretsiz olan Akbük Sahili, Aydın’da çadır kampı yapabileceğiniz en ideal yerlerden biridir. Dolayısıyla burada hem kampın hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz” denildi.

Şehrin Kaosundan Bunalıp Doğayla Baş Başa Kalmak İsteyenler İçin Türkiye’nin En Güzel 13 Kamp Yeri Listesinin 11’inci sırasında Borçka Karagöl Tabiat Parkı yer alıyor. Borçka Karagöl Tabiat Parkı ile ilgili “Kamp alanları arasında bulunan Borçka Karagöl Tabiat Parkı, Artvin’in en popüler kamp yeridir. Buradaki gölün yanında kamp kurmak ve eşsiz doğanın tadını çıkarmak olağanüstü bir deneyimdir. Ayrıca burası tertemiz bir havaya sahiptir. Ancak bu kamp alanı çok popüler olduğu için kalabalık olabilmektedir” deniliyor.

Liste Niğde’de bulunan Çamardı bölgesi ile devam ediyor. Listesin 12’nci sırasında yer alan Çamardı ile ilgili “Kamp alanları arasında bulunan Borçka Karagöl Tabiat Parkı, Artvin’in en popüler kamp yeridir. Buradaki gölün yanında kamp kurmak ve eşsiz doğanın tadını çıkarmak olağanüstü bir deneyimdir. Ayrıca burası tertemiz bir havaya sahiptir. Ancak bu kamp alanı çok popüler olduğu için kalabalık olabilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Şehrin Kaosundan Bunalıp Doğayla Baş Başa Kalmak İsteyenler İçin Türkiye’nin En Güzel 13 Kamp Yeri listesinin son sırasında Kaçkarlar yer alıyor. Kaçkarlar ile ilgili yapılan açıklamada “Kaçkarlar, hiç şüphesiz Rize’nin en güzel yerlerinden biridir ve kesinlikle görülmeye değerdir. Yemyeşil çayırları, dört mevsim karlı tepeleri, çeşitli florası ve ormanları insanı adeta kendine çekmeyi başarıyor. Ayrıca dağların zirvesinde harika göller bulunuyor. Burada kamp yaparak yemyeşil doğanın ve tertemiz havanın tadını çıkarabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.