YEREL
Giriş Tarihi : 17-09-2022 11:22

Borçka İdarecileri Tekne Turunda İstişare Yaptı

Borçka İdarecileri Tekne Turunda İstişare Yaptı

Borçka Kaymakamlığı tarafından İbrikli İskele Tesissisinde istişare toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Hakan Cortarlı başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısında Belediye Başkanı Ercan Orhan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Çakır, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eşref Mertürk, Borçka Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Muhammet Özkurt, bazı iş adamları ve esnaflar katılım gösterdi.

Borçka Kaymakam Vekili Hakan Contarlı, ilçenin gelişmesi için fikir alışverişini önemsediklerini belirterek “Şehri tek başına yönetmek değil, istişare ederek bir arada yönetmek önemli” dedi.

Kaymakam Vekili Hakan Contarlı "Şehrimiz büyüyor, gelişiyor, gönlümüzden geçen marka bir şehir yaratmaktır" diyerek şunları kaydetti:

Borçka İsveç’e Benziyor

"Şehrimizi tek başımıza değil, birlikte marka ilçe haline getirmek istiyoruz. Sizlerin görüşleri, fikirleri bizim için önemli. Onları biz teker teker değerlendiriyoruz. Her fikir de bizim için değerlidir, İş adamlarımız ve esnafımız olsun, sizlerin bizlere ileteceği projeler ve görüşler doğrultusunda biz ilerleyeceğiz. Bunların yanında da farklı projelerde ve çalışmalarda da sizlerin de mutlaka görüşlerini almak istiyorum. İlçenin doğa güzelliklerini, burada çıkan kendi ürünlerini Türkiye’ye tanıtmak yeri geldiğinde Dünyaya tanıtmak istiyoruz. Herkes İsveç’ten bahsediyor ama bence Borçka ilçesi İsveç'ten daha güzel.”

Gerçekleştirilen istişare toplantısında ayrıca karşılıklı görüş alışverişi gerçekleştirildi. Macahel ve civar köylerin dağlarında yaşayan engerek ve diğer zehirli yıkanların panzehri ve ari panzehri üzerinde çalışma yapılacağının da notu alındı.

Toplantıya katılan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, ilçenin ve Türkiye’nin gündeminde olan ve açılması planlanan Muratlı Sınır Kapsı ile alakalı görüşlerin hızlandırılmasını istedi. Başkan Orhan, ilçe doğasının turizm alanında ülkeye önemli katkı sağladığını, bir de ilçeye has yetişen Demir Elması ve Haçaçure Armudun tescillenmesi konusunda çalışma yaptığını vurguladı.

Toplantı Borçka Baraj Gövdesi üzerinde Marina Tekne Turu ile devam etti. Kaymakam Vekili Contarlı, “Gölümüzde bulunan ve 750 milyon dolar değerinde ithalat yapan balık tesisindeyiz. Hem ülkemize hem de ilçemize sunulan önemli katkısı var. İlçemizi anlatırken Artvin cazibe bir yer, doğa ile iç içe yaşanılan bir yer, bu cazibe ilçemize katma değeri ile hayal edilen Borçka nasıl bir ses olur ve bu sesi nasıl duyurabilir konusunda gölü turlarken fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

Zülfiye AKSU

AdminAdmin