YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 12:01   Güncelleme : 09-11-2021 12:01

Borçka Belediyesi’nin Anlamlı Paylaşımı

Borçka Belediyesi’nin Anlamlı Paylaşımı

Borçka Belediyesi'nin 'ren geyiği' videosu kısa sürede sosyal medyada viral oldu. Videonun kurgu olduğuna dair yorumlar yapılırken belediyeden açıklama geldi.

Borçka Belediyesi, Çoruh Nehri üzerinden ren geyiklerinin geçişini gösteren videonun kurgu olduğunu belirterek, “av cinayettir” mesajı verdi.

Borçka Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan "Ren geyikleri Ambarlı'da görüldü" videosu kısa sürede viral oldu. Binlerce beğeni alan videonun kurgu olduğu da gelen yorumlar arasındaydı.

Borçka Belediyesi, "Batum'dan Çoruh Nehri boyunca giriş yapan ren geyikleri Ambarlı'da görüldü" notuyla paylaştığı videoya ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada, videonun kurgu olduğu belirtilerek "Av cinayettir" denildi. Belediyenin paylaşımında, "Kurgu olan bu video ile eğer hepinizin dikkatinizi çekebildiysek; maalesef kara avcılığı nedeniyle bu muhteşem görüntüleri görme ihtimalimiz gün geçtikçe azalıyor" ifadeleri kullanıldı.

Videoyu çeken kişi olarak paylaşılan Uğur Dayal ise 9 yaşındaki yaban keçisinin okla öldürüldüğü haberinin olduğu görselin üzerine, "Videoya gelen tepkiler şöyleydi; konum söylemeseydin, katiller rahat bırakmaz" diye yazdı. Dayal, "İşte beklediğim tepki de tam da buydu. Bilmem anlatabildik mi?" diye sordu.

Videonun İtalya'da bir bölgeye ait olduğu anlaşıldı.

Daha önce benzer bir paylaşım yapmışlardı

Artvin’in Borçka Belediyesi’nin sosyal medya hesabından daha önce de ilginç bir paylaşım yapılmıştı. Paylaşımda Prenses Diana ve Prens Charles’in balayı tatillerini ilçelerinde geçirdiklerine yer verilmişti.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ise paylaşımın “bir latife” olduğunu belirterek, “Amacımız ilçenin doğal ve tabii güzelliklerine dikkat çekmek. Fotoğraftaki manzara ilçemize benziyor diye şaka yapmak istedik. Bu tarz paylaşımları sosyal medya hesaplarımızdan geçmişte yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” demişti.

Söz konusu paylaşımların ilçenin tanımıtımı için yapıldığına dair de yorumlar olması dikkat çekti. CHP'li belediyeye yönelik yanıltıcı paylaşımlar nedeniyle tepkiler yükseldi.

Dilan ŞAHİNBAŞ