YEREL
Giriş Tarihi : 09-10-2021 12:14   Güncelleme : 09-10-2021 12:14

BORÇKA BELEDİYESİ’NDEN GÜLDÜREN PAYLAŞIM

BORÇKA BELEDİYESİ’NDEN GÜLDÜREN PAYLAŞIM

Borçka Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım viral oldu.

Borçka Belediyesi2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Abdulrazak Gurnah'ı tebrik paylaşımında Amerikalı oyuncu Morgan Freeman'ın fotoğrafını paylaştı. Yayınlanan fotoğrafın kısa sürede gündem olmasından Belediye hesabından yapılan yeni paylaşımda bu sefer de şarkıcı Tarık Mengüç'ün fotoğrafını kullandı. Başkan Ercan Orhan espri yaptıklarını belirterek, "Esprimizin bu kadar beğenileceğini, sosyal medya diliyle söylersek 'yürüyeceğini' beklemiyorduk" dedi.
Borçka Belediyesi´nin 'Twitter' hesabından 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Abdulrazak Gurnah'ı tebrik paylaşımında Amerikalı Morgan Freeman'ın fotoğrafı kullanıldı. Paylaşımda, "2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı. Kendisini kutluyor, yeni romanlarını sabırsızlıkla bekliyoruz" notuna yer verildi. Sosyal medya kullanıcıları fotoğrafın yanlış olduğunu belirterek uyarılarda bulundu.
Belediye bir gün sonra paylaştığı yeni kutlama mesajında bu kez de şarkıcı Tarık Mengüç'ün fotoğrafını kullandı. Bu paylaşımda ise, "Gogole araştırmasında harf hatası yüzünden yanlış foto yüklemişiz. 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan romancı Abdulrazak Gurnah'ı kutluyoruz" notuna yer verdi.
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan paylaşımlarla espri yaptıklarını iddia ederek, "Esprimizin bu kadar beğenileceğini, sosyal medya diliyle söylersek 'yürüyeceğini' beklemiyorduk. 'Z' kuşağından bir kere daha umutlandık. Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan romancı Abdulrazak Gurnah'ı değerli aktör Morgan Freeman´ın fotosuyla verirken niyetimiz "Bu adam aktör, gerçek Gurnah kimdir?" diye meraklandırmak ve belki de bir kitabının okunmaya başlamasına vesile olurken aynı zamanda güzel ilçemizin de adını duyurmaktı. Başardık sanırım. Esprinin devamında ise artık abartının dozunu daha da arttırıp değerli müzik insanı Tarık Mengüç´ün fotosuyla vererek ilkini kasıtlı yaptığımızın altını çizmek istedik. Google'i Gogele yazarak ilk kelimeden zaten belli etmiştik. Her iki espriye gelen yorumlara bakılınca ilkinde gerçekten bilmediğimizi sananlar ikincisinde olayın mantığını çok çabuk çözdüler. Nasreddin Hoca´yı, Karagöz-Hacivat´ı, Aziz Nesin´i, Gırgır'ı, Leman´ı, Uykusuz'u çıkaran bu coğrafya, mizahın en güçlü iletişim yöntemlerinden biri olarak kullanıldığı bir coğrafya. İnsanımızın mizah duygusuna ve hoşgörüsüne güveniyoruz" dedi.