YEREL
Giriş Tarihi : 16-04-2021 10:53   Güncelleme : 16-04-2021 10:53

Bölgesel Amatör Lig Yine ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Şubat ayının ortalarında yaptığı açıklamada ligler 17 Nisan günü başlayacaktı. Ancak pandemi sebebiyle vakaların tekrar artması sonucunda ligler tekrardan ertelendi.

Bölgesel Amatör Lig Yine ertelendi

Bölgesel Amatör Ligin 28 Mayıs’a ertelenmesinin ardından Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat Yılmaz konuya ilişki açıklamalarda bulundu.

Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamalarda “Artvin Çoruhspor kulübü olarak ilk kez katılacağımız Spor toto Bölgesel Amatör Ligi bir kez daha ertelendi. Türkiye Futbol federasyonu tarafından 2 gün önce yapılan açıklamada Bölgesel Amatör Ligi İlk müsabakası Mayıs ayının son haftasında oynanması planlanmaktadır.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak 1 aydır Artvin İskebe şehir stadında çalışmalarımıza devam etmekteyiz, Türkiye Futbol federasyonu tarafından Şubat ayının ortalarında yapılan açıklamada 17 Nisan 2021 tarihinde Deplasman da Serhat Ardahanspor ile müsabaka yapacaktık.

Türkiye Futbol federasyonu tarafından yapılan açıklamada Bölgesel Amatör Ligi Mayıs ayına ertelendiği bildirildi. Artvin Çoruhspor kulübü olarak bu açıklamanın ardından bizlerde 10 gün antrenmanlara Ara vererek sporcularımızı evlerine gönderdik. Gerçekten söylemek gerekirse bu işin tadı kaçtı, Kulüp Başkanları ve yöneticiler ligler oynanacak açıklamasının ardından transferlerini yaptı ve çok yüklü miktarda ücret ödeme yapan, şampiyonluk için mücadele edeceğini düşünen takımlar çok büyük sıkıntı içindeler ve kulüp başkanları Ankara ya giderek federasyon yetkilileri ile görüşme yapacaklar. İnşallah bir sonuç olur ve bu ligler bir an önce oynatılır.

Türkiye Futbol federasyonu tarafından yapılan açıklama sonucunda Bölgesel Amatör Ligi Mayıs ayının son haftasına kadar ertelenmiştir bu durum yönetim sporcular ve taraftarlarda psikolojik olarak çok büyük hasar vermiştir. Düşünsenize hafta sonu deplasmanda müsabakan var antrenmanlara başladın hazırlanıyorsun taktiksel çalışmalar yapıyorsun ve 1 yıldır müsabakaya çıkmamışsın heyecanla çalışıyorsun kadroya girmek için mücadele ediyorsun artık her şey hazır bir bakıyorsun müsabakalar ertelenmiş, her şey alt üst oluyor dön başa bu gerçekten çok zor bir durum yönetim açısından, teknik ekip açısından büyük sıkıntıdır. Yönetim olarak deplasmanda oynayacağın ilde konaklama, araç, yemek vs hazırlıklar yapıyorsun rezervasyon yaptırıyorsun bir kaç gün sonra müsabaka için her şey hazır kısmı ödeme yapmışsın sonuç müsabakalar iptal, yönetim olarak da psikolojik sıkıntı yaşıyor ve şevkin kırılıyor. Taraftar ve sponsor olan reklam veren sporseverler artık müsabakalar başlayacak diyor maddi ve manevi desteklemişler takımı görmek 1 yıldır izlemedikleri takımlarını hafta sonu izleyecekler bakıyorsun ligler bir kez daha ertelendi. Sonuç olarak Bölgesel Amatör Liginin bu şekilde sürekli ertelenmesi her kesi özellikle yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızı çok zor durumda bırakmaktadır. Yaşanan bu süreçte taraftarı, teknik ekibi, sporcuyu ve sponsorları bu işin için de tutmak oldukça zor olmaktadır. Bölgesel Amatör camiası Psikolojik olarak bitmiş durumdadır. En kötü sonuç bile belirsizlikten daha iyi bir sonuçtur.

Bölgesel Amatör Liginin ara verilmesi nedeniyle sporcularımıza 10 gün izin verdik bu süreç daha öncede yaşandı ve tatil dönüşü sporcularımız çok kötü durumda idiler şimdi teknik ekip sporcuları sürekli uyarıda bulunarak yakaladıkları formu korumaları yönünde sürekli uyarılarda bulunmaktadırlar. Sporcularımız için zor bir süreç olduğunun farkındayız kendilerinden sürekli olarak bireysel çalışmalılar sonuçta bu onların işi bu işten gelecekte ekmek yiyecekler kopmamalılar sürekli çalışmalılar bu onların işi nasıl sizler sabah 8 akşam 5 çalışıyorsanız onlarda bu şekilde bireysel olarak çalışmalılar” ifadelerine yer verdi.