YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 13:02

Bölgenin Kadın Girişimcileri Toplantı Aldı

Bölgenin Kadın Girişimcileri Toplantı Aldı

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bölge Toplantısı Artvin’de yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Bölge toplantısı Artvin’de, Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlendi.

Toplantıya, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Artvin Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hatice Nur Ersöz, Artvin Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sabahattin Dönmez ve bölgede bulunan Kadın Kooperatifi Üyeleri ve Başkanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek yaptığı açıklamada kadınların çalışma hayatındaki önemine dikkat çekerek; ‘Kadınlara fırsat verildiğinde yapamadıkları ve üstesinde gelemedikleri hiçbir iş olmadığını düşünüyorum. Biz her platformda kadınlarımızı destekliyoruz. Hopa TSO ve iş dünyası adına her türlü maddi ve manevi desteği vermeye hazırız. Bizi bu toplantıya davet etmelerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt yaptığı açıklamada ‘Coğrafyamız dağınık ve zor yerlerde olsa da kadın kooperatifimiz ve ildeki kadın kooperatifleri ile işbirliği yaparak kadınlarımızın daha üretken hale gelmesini temenni ediyoruz. Kooperatifler için festivaller düzenleyerek coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Yapacağımız bu organizasyon ilimiz ve bölgemizdeki ilk kadın kooperatifi festivali olacak.’ dedi.

Konuşmaların ardından Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ve Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Of TSO Meclis Başkanı Zuhal Akyüzlü’ye plaket takdiminde bulundular.

Dilan Şahinbaş

Haberin Galerisi : Bölgenin Kadın Girişimcileri Toplantı Aldı
Artvin'de HaberArtvin'de Haber