SİYASET
Giriş Tarihi : 18-01-2023 13:42

Bölge birinciliğini kazandılar sıra Türkiye şampiyonasında

Bölge birinciliğini kazandılar sıra Türkiye şampiyonasında

Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Masa Tenisi Genç Kızlar kategorisinde birinci olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Okul Sporları il birinciliği bölge müsabakalarına katılan Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Bayburt’ta düzenlenen yarışmada da birinci olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Masa Tenisi Genç Kızlar kategorisinde ter döken Esin Kibar, Duru Ecem Topaloğlu, Ceren Gedik ve Bircan Başar antrenör Leyla Aysan ile birlikte bölge birinciliği kupasını Bayburt’ta kaldırdılar.

Geçen yıl da Türkiye Şampiyonasına katılan ancak istedikleri başarıyı alamayan genç kızlar takımı bu yıl şampiyonluğu Artvin’e armağan etmeyi hedefliyor.

Antrenör Leyla Aysan, Bölge finalinden birincilik ile dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek Türkiye Şampiyonası için iddialı olduklarını dile getirdi. Antrenör Aysan, “Geçen yıl da bölge birinciliğimiz vardı bu ikinci oldu. 11-13 Şubat tarihinde Sinop’ta yapılacak olan Türkiye Finallerine katılacağız. Geçen yıl kıl payı birinciliği kaçırdık, takımımız aynı ama geçen yıldan daha iddialıyız. Bu yıl şampiyonluk ile döneceğiz. Organizasyonda hocamızın emeği çok oldu her şeyi ayarladı gönderdi. Bize verdiği destekten dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber