Yerel
Giriş Tarihi : 16-03-2023 11:28

"Böceği Getir Bisikleti Götür"

Kemalpaşa’da tarımsal ürünlere önemli derecede zarar veren Halyomorpha halys (Kahverengi kokulu böcek) mücadelesi başladı. "Böceği Getir Bisikleti Götür" projesi öğrencilere tanıtıldı.

2000'li yıllarda Avrupa'da görülen, 2016 yılında Batum’da ve 2017 yılında Kemalpaşa, Hopa kıyı kesiminde görülen ve tarımsal ürünlere önemli derecede zarar veren Halyomorpha halys (Kahverengi kokulu böcek) zararlısına karşı sönümlendirme çalışmalarının yanı sıra biyoteknik mücadele doğrultusunda öğrencilere eğitim verildi. Artvin Kemalpaşa Kaymakamlığı, Artvin Kemalpaşa İlçe Mem, Hopa Ziraat Odası, Karadeniz Tarımsal Araştırma ve Artvin Kemalpaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iştirakinde yürütülen "Böceği Getir Bisikleti Götür" projesi öğrencilere tanıtıldı. Farkındalık yaratmak adına ilçemiz okullarında tanıtılan projede öğrencilere (gerek üretici olan aileleriyle ) birlikte hareket edip mücadeleye katkı sağlamak amaçlanıyor..

Artvin Kemalpaşa Kaymakamlığı, Artvin Kemalpaşa İlçe Mem, Hopa Ziraat Odası, Karadeniz Tarımsal Araştırma ve Artvin Kemalpaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü iştirakinde yürütülen "Böceği Getir Bisikleti Götür" projesi öğrencilere tanıtıldı. Farkındalık yaratmak adına ilçemiz okullarında tanıtılan projede öğrencilere (gerek üretici olan aileleriyle ) birlikte hareket edip mücadeleye katkı sağlamak amaçlanıyor.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber