Yerel
Giriş Tarihi : 14-02-2023 17:06

“Bizler bu kararı reddediyoruz”

“Bizler bu kararı reddediyoruz”

CHP Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak, üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitim geçilmesi yönündeki karara tepki gösterdi. Altıparmak “Bizler bu kararı reddediyoruz.

Çünkü biz biliyoruz ki eğitimimizin engellenmesi yaşanan doğal afetten daha çok iktidarın bu krizi çözememesinden kaynaklıdır” dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, 6 Şubat sabahı 10 ilde yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi yıkıma uğrattı. 9 Şubat Perşembe günü YÖK,  Üniversitelerde bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışı ikinci bir duyuruya kadar geçici olarak ertelediğini açıkladı. 11 Şubat Cumartesi günü ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurtlarının tamamının depremzedelere tahsis edileceğini, üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitime geçeceğini açıkladı. CHP Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak, iktidarın eğitimden vazgeçtiğini, bu kararı reddettiklerini belirterek “1100 odalı sarayı depremzede vatandaşlarımıza aç. Bizler de bizi sürüklemeye çalıştığınız bu sefalete mahkum olmayacağız. Sizlerin bir çoğununArtvinde olmamanız sahipsiz anlamına gelmez değerli arkadaşlarım sizleri her zaman savunacağım” dedi.

CHP Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak’ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“06 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde gerçekleşen ve başta 10 ilimiz olmak üzere memleketimizi derinden etkileyen deprem felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Alınmayan önlemler, geciken müdahaleler ve iş bilmezlik sonucu kaybettiğimiz canlarımız yetmezmiş gibi afete çadır hazırlığı bile olmayan bu hükümet depremzedeleri soğuğa terk etti. AKP iktidarının yaşanan barınma sorununa mantıklı çözüm üretecek vizyonu olmadığını en iyi biz üniversiteliler biliriz.

Bu beceriksizliğin, çözümü KYK Yurtlarına depremzedeleri yerleştirmekte ve bunun sonucunda üniversiteleri uzaktan eğitime sürüklemekte buldu. Yani iktidarın dahiyane fikri yine ilk olarak eğitimden vazgeçmek oldu. Bizler bu kararı reddediyoruz.

Çünkü biz biliyoruz ki eğitimimizin engellenmesi yaşanan doğal afetten daha çok iktidarın bu krizi çözememesinden kaynaklıdır. Yurttaşlarımıza bu deprem felaketinden sonra layık olan şey KYK Yurtları değildir. Yurttaşlarımızın hak ettiği daha iyi şartlarda, daha güvenilir, daha hijyenik ve özel hayat koşullarına uygun olan yerlerdir. Tatil sezonu olmadığı için boş durumda bulunan pek çok otelimiz bulunmaktadır ve hem kapasite hem de imkan olarak KYK yurtlarından çok daha elverişlidir.

Bu özellikleri taşıyan bir diğer yer ise, halkımızın vergileriyle yapılan Sayın Erdoğan'ın sarayıdır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz; 1100 odalı sarayı depremzede vatandaşlarımıza aç. Bizler de bizi sürüklemeye çalıştığınız bu sefalete mahkum olmayacağız. Sizlerin bir çoğununArtvinde olmamanız sahipsiz anlamına gelmez değerli arkadaşlarım sizleri her zaman savunacağım.”

Malvina BİBİLASHVİLİ

Artvin'de HaberArtvin'de Haber