YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 11:20   Güncelleme : 24-08-2021 11:20

"BİZ BU MAÇI HER TÜRLÜ OYNARIZ"

Tatlıoğlu, "Devlet kendini saraya kapatmış, sokakta olan bitenden habersiz. Devlet millet ilişkisi gece ile gündüz gibi.

Ama yakında içinde bulunduğumuz siyasi iklim değişecek."

Bir dizi ziyaret kapsamında Artvin'e gelen İYİ Parti TBMM Grup Başkan vekili ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, seçim anayasasında ki değişiklik çalışmaları, Genel Başkan Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı gibi birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de siyasi iklimin değiştiğine dikkat çeken İsmail Tatlıoğlu, "Maç başladıktan sonra kural değişmez, değişse bile biz her kuralda varız" söyledi.

Tatlıoğlu, "Seçim kanununda zaman zaman değişiklik oluyor hangi İktidar seçim kanunuyla oynamaya başladıysa Gitti. Bir daha geri dönemedi burada da bir gidiş var. Kalmak için, geç kalmak için bunlar gidişi yavaşlatmak için yapılan uğraşılar. Her halükarda seçime varız  ve her halükarda siyasal iklimi değiştireceğiz. Dolayısıyla bu maç başladıktan sonra kural değiştirmeme işini kendileri söylüyorlardı biz maç başladıktan sonra kural değiştirmeyi istemeyiz ama kural değiştikten sonra biz o kurallarla maçı oynarız ve kazanırız" dedi.

"Millet İttifakı Bizim Önceliğimiz"

CHP- İYİ Parti Millet ittifakının öncelikleri olduğunu ifade eden Tatlıoğlu, "Bizim önceliğimiz cumhuriyet halk partisi ve İyi partiden müteşekkil olan Millet ittifakı bizim önceliğimizdir millet ittifakı genel seçimlerde bir başarı sağladı yerel seçimlerde Özellikle sayın genel başkanım çok büyük bir çalışmasıyla başarı sağladı. Bununla siyasal iklimin değişeceğine inanıyoruz ve millet ittifakı ile beraber yürüyoruz" diye konuştu.

"Genel Başkanların Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Saygıyla Karşılıyoruz"

Genel Başkan Meral Akşener'in adaylığının temel öncelikleri olduğunu söyleyen Tatlıoğlu, "Bugün Türkiye'de cumhurbaşkanlığı sayın Necdet Sezer'in seçildiği dönemki veya sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday olduğu gibi bir sistem değil. Şuan ki cumhurbaşkanlığı Çok güçlü ve ayarı kaçarsa bugün gördüğümüz gibi tek kişilik hükümet gibi. Dolayısıyla burada partilerin genel başkanlarının cumhurbaşkanı adaylığını saygıyla karşılıyoruz. Mesela sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığını da saygıyla karşılıyoruz. Tabi Meral Akşener'in adaylığı da temel önceliğimizdir. Partilerin genel başkanlarının cumhurbaşkanı adaylığını önemsiyoruz ve doğru buluyoruz. Millet ittifakı olarak O gün geldiğinde sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener partileriyle görüştükten sonra bu konuyu çok kolay çözerler. Amacımız tek bir adayla seçime gitmek ve bunun böyle olacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"Türkiye’nin İçinde Bulunduğu Tablo Vahim, Saray Sokaktan, Milletten habersiz"

Tatlıoğlu, "Milletin durumundan sarayın haberi yok ve haberdar olduğuna da kör ve sağır kesiliyor. Devleti yanında hissetmedi bu anlamda özellikle pandemi sürecinde.

Türkiye'nin sokaklarında gündüz  yaşananlarla gece medyada konuşulanlar arasında bir irtibat yok. Gündüz insanımız aşını konuşuyor işini konuşuyor. Bugün pazar, pazartesi 12 milyon işsiz yarın Türkiye'ye işsiz uyanacak. Ben Bursa milletvekiliyim Kemalpaşa Türkiye'nin en zengin ilçelerinden biridir 42 köyünde İnternet yok. Bu çocuklar uzaktan eğitimde ne yapacaklar durum bu vahim. Dolayısıyla Türkiye'nin sorunları var adalet üretmeyen yargı var Ama akşam televizyonlara bakıyoruz konuşulan millet ittifakının Adayı kim olacak sayın Erdoğan böyle dedi şöyle dedi bunlar Türkiye'nin gündemi değil. Akşener’in esnaf ziyaretleri sokağın insanın gündemini siyasete ve devlete taşıma amaçlı ve bunda da çok başarılı olduğunu görüyoruz" şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER