YEREL
Giriş Tarihi : 19-08-2021 11:12   Güncelleme : 19-08-2021 11:12

BİZ BİZE YETERİZ

Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivalleri önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek.

BİZ BİZE YETERİZ

Bu yıl 40’ıncısı gerçekleşecek olan Festival’de pandemiden dolayı sadece boğa güreşleri yapılacak.

Önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek olan Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali hazırlıkları başladı. Boğacılar boğalarını Kafkasör Yaylasına çıkartmaya başlarken Belediye tarafından kiralanan çadırlar şimdiden tutuldu.

Eski Belediye çalışanı Zeki Kartal, Kafkasör Yaylası’nda yaptığı açıklamada pandemi sürecinde Boğacıların zarar gördüğünü belirterek, “En çok zahmeti çeken boğa sahipleri oldu. Zor günler geçirdiler. Boğa sahiplerine teşekkür ediyorum, çok beklediler çünkü. Yetkililere de teşekkür ediyorum, özellikle de yer sahiplerine çok teşekkür ediyorum. Artvin’de bir festivalimiz var, başka bir şeyimiz yok bu yüzden sorunsuz bir şekilde yapılacağı için çok mutluyum. İnşallah bunun devamı gelir. Birlik ve beraberlik içinde Boğacılara da yardımcı olarak bu festivalin devamlılığını sağlamamız gerekiyor” dedi.

Önceden Kafkasör Festivalinde sadece Boğacıların değil izleyicilerin de çok heyecanlı olduğunu, pandemiden dolayı o heyecanı henüz hissedemediklerini söyleyen Kartal, “Yurt içi ve yurt dışından gelip izleyenler olurdu, insanlar birkaç gün önceden çadırlarını kurmaya başlardı, gece sabah kadar davul zurna tulum durmazdı. O zamanki neşe, heyecan şu an sıfır ama festivalin kötü geçeceğini sanmıyorum çünkü Artvin halkı bu neşeyi ve heyecanı kendi yaratır. Yine horonlar oynanır, yine o ortam sağlanır diye düşünüyorum” diyerek katılımın çok olacağını düşünmediğini, pandemiden dolayı uzak şehirlerdeki insanların gelemeyeceğini, yakın bölgelerden katılım sağlanacağını aktararak, “Yine de biz bize yeteriz” dedi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ