YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 11:43   Güncelleme : 02-04-2021 11:50

Biz Artvin’e yeteriz biz işimizi yapıyoruz

AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda HDP milletvekillerinin Artvin ile alakalı vermiş olduğu Meclis araştırması açılması önerisine ilişkin söz alarak “ Artvin’le ilgilenmeyin biz Artvin’e yeteriz biz kendi işimizi yapıyoruz” dedi.

Biz Artvin’e yeteriz biz işimizi yapıyoruz

AK Parti milletvekili Av. Erkan Balta Artvin’in doğal kaynaklarının zenginliği, maden zenginliğinin olmasının doğal sonucu olarak Artvin’de Hidro Elektrik Santral projeleri, maden projelerinin olmasına tek taraflı bakılmaması gerektiğini söyledi.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda Balta şunları söyledi; “ Sözlerime Artvin Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ile aynı düşüncede olduğum sözleri ile başlamak isterim. Artvin çok özel bir ildir, sadece Türkiye’de değil Dünya’da özel bir coğrafyadır. İklimi ile coğrafi çeşitliliği ile bitki çeşitliliği ile doğal güzellikleriyle Artvin dünyada ender bölgelerdendir. Artvin’in bu doğal çeşitliliği, bitki çeşitliliğinin yanı sıra bir zenginliği daha vardır. Doğal kaynakları itibariyle, sularıyla, maden zenginliği ile Artvin zengin bir bölgedir. Bunun doğal bir sonucu olarak Artvin’de HES projeleri, maden projeleri vardır. Bunu tek yönüyle bakarak Artvin’e senede 1 sefer gidip gezmek için gözünü tırmalamasın, gözünü rahatsız etmesin diye çeşitli şikayetlerde bulunmak mesele değildir. Artvin’deki vatandaşlar insanlar nasıl yaşayacaklar, hayatlarını nasıl sürdürecekler, nüfus sayılarını yıllara göre veriyorsunuz da o nüfusu korumak için Artvin’de insanlara nasıl iş bulacağız. Bunun sorusunu soruyoruz. Biz Artvin’e böyle bakıyoruz. Barajlar sebebiyle Artvinli pek çok külfete katlanmak zorunda kalmıştır. Fakat barajlarda on binlerce insan çalışmıştır. Bugün Yusufeli Barajı’nda 5 bin insan çalışmaktadır. Bu 5 binin yarısı Artvinlidir yarısı da Yusufelilidir. Milletvekillerime soruyorum. Ben avukatım, değerli dostum CHP milletvekili de avukattır. Biz ne yapacağız binlerce insanı büromuzda mı istihdam edeceğiz. Biz elbette ki Artvin’in güzelliğini koruyacağız. Ancak Artvin’de de hayatın devam etmesi için Artvin’e yatırımın gelmesi, o yatırımın Artvin’e mümkünse hiç veya asgari seviyede zarar verecek şekilde yatırımların gelmesi için büyük bir dikkatle çabalıyoruz. Artvinli hemşerilerim rahat olsunlar. Ulaşımından, sağlığından, eğitime varıncaya kadar her alanda hükümetimiz döneminde olağanüstü yardım almış bir iliz. Ama aynı zamanda öyle bir iliz ki, ürettiği enerjiyle belki de Türkiye’de devletten aldığından fazlasını veren nadir illerden bir tanesiyiz. Şunu söylemek istiyorum. Artvin zor bir coğrafyadır. Artvin’e hizmet götürmek önemlidir. Bunun içinde bizim ekstra çaba göstermemiz gerekir. Artvin Türkiye’nin yıldızı olan bir ildir. Ve büyümeye gelişmeye devam edecektir. Yalnız CHP milletvekiline buradan belediyeleri aldığınızla övünerek kalmayın, 2 yılda bu belediyeler ne yaptılar hangi ilçenin hangi sorununu çözdüler birazda onlarla ilgilenin. Halkların Demokrasi Partisi’ndeki arkadaşa da şunu söylemek isterim. Artvin’le ilgilenmeyin, biz Artvin’e yeteriz, biz kendi işimizi yapıyoruz. Siz bu ülkeye bir faydamız olsun diyorsanız, teröre karşı bir tavır alın da bu ülkeye bu memlekete böyle bir faydanız olsun diyorum”

Anjiyo konusu ile de kısa bir açıklama yapan Balta, anjiyo ünitesinin kurulması ile ilgili çeşitli girişimlerin olduğunu, bu konuda bir talimatın verildiğini söyledi. Bazı teknik ve tıbbi sorunlardan ötürü bu konunun geciktiğini dile getiren Balta; “ Artvin Türkiye’nin yıldızı olan bir ildir. Büyümeye ve gelişmeye   devam edecektir” dedi.