YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2022 09:33   Güncelleme : 26-04-2022 09:33

Bitki Sağlığı Eğitimi Verildi

Bitki Sağlığı Eğitimi Verildi

Artvin Tarım Ve Orman İl Müdürlüğünde 2022 Yılı Bitki Sağlığı Uygulama Programı Bilgilendirme Ve Eğitim Toplantısı Yapıldı.

Tarım Ve Orman İl Müdürlüğünde, 2022 yılı Bitki Sağlığı Uygulama Programı kapsamında İl Müdürlüğü Toplantı salonunda hizmet içi eğitim toplantısı yapıldı.Toplantıya, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube İl ve 9 İlçe Müdürlüklerinde bitki sağlığı alanında görevli teknik personel katıldı.

Toplantıda 2021 yılı çalışmaları değerlendirilip 2022 yılı çalışma programı oluşturuldu. Bitki Sağlığı Uygulama Programı çerçevesinde İlde yürütülecek olan Bitki Sağlığı 2021 Yılı Değerlendirme Toplantısı Kararları, Genel Zararlılar, Entegre Zararlı Yönetimi, Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi, Diğer Entegre Mücadele, Biyoteknik ve Biyolojik Mücadele, Meyve Sinekleri ve Domates Güvesi Eylem Planı, Akdeniz Meyve Sineği Mücadelesi Ulusal Eylem Planı, Bitki Pasaportu Uygulamaları, Bitki Karantinası Çalışmaları, Ari Alan Tesisi, Karantinaya Tabi Zararlı Organizmalar Survey Çalışmaları, Hasat Öncesi Pestisit Denetimi, Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi Uygulanması ve Kayıt İşlemleri, Bitki Koruma Ürünleri ve Zirai Mücadele Makineleri, Hizmet İçi Eğitim ve Çiftçi Eğitim konularında sunum yapıldı. Ayrıca bitki koruma ürünlerinin reçetelendirilmesi ve üretici kayıt defteri kullanımı ile ilgili bilgiler verildi.