Yerel
Giriş Tarihi : 23-02-2023 17:01   Güncelleme : 23-02-2023 17:10

BİRLİKTE İYİLEŞİP BİRLİKTE GÜZELLEŞECEĞİZ

BİRLİKTE İYİLEŞİP BİRLİKTE GÜZELLEŞECEĞİZ

Artvin’de misafir edilen depremzedelerin kişisel bakımlarını gönüllü olarak yapıyorlar.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yaşanan depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 Şubat Cumartesi günü Diyarbakır’da “Üniversiteler yaza kadar uzaktan eğitim verecek. KYK yurtları depremzedelerin kullanımına açılacak” açıklamasının ardından Artvin ve ilçelerine depremden etkilenen vatandaşlar Artvin’e gelmeye başladı. Artvin Merkez’de faaliyet gösteren kadın ve erkek kuaförler anlamlı bir davranış göstererek Artvin’de misafir edilen depremzedelerin kişisel bakımlarını ücret talep etmeden gönüllü olarak yapıyor. Saloon&Damla’s Kadın Kuaförü işletme sahibi Damla Sazlı, bakımların devam edeceğini, haftanın bir günü kadın kuaförü haftanın bir günü erkek kuaförü gideceklerini söyledi.

Sazlı, Ücret talebinde bulunmadığını gönüllü olarak çocukların ve kadınların bakımlarını yaptığını belirterek “Deprem bölgesinden Artvin’e gelen misafirlerimizi öğrendiğim zaman personelimle birlikte ilk önce çocuklar için balon, süslemeler diye düşündük. Ama sonra kadınlar psikolojik olarak kişisel bakımla daha iyileştikleri için bakımlarını hiçbir ücret talep etmeden gönüllü olarak yapmaya karar verdik. Direkt o gün içerisinde gittik ve yurdun müdürü ile konuştuk. Konuştuğumuzda bana daha hiç kadın kuaförün gelmediğini, hiçbir müracaatta bulunmadığını ama erkek kuaförlerinin hepsinin uğradığını söyledi. Ben yurda gidince çok mutlu oldular. Yurda gittiğimde ne talep ediyorsun, ne yapabiliriz sizin için sordular ve bir talepte bulunmadım sadece bir oda ve bir tabure istedim. Tüm çocuklarımızın yüzlerini güldürdük, kadınlarımızın ve çocuklarımızın bakımlarını yaptık ve hepsi çok mutlu oldu, çok güzel vakitler geçirdik iki gün boyunca” dedi.

Bakımların devam edeceğini belirten Sazlı, “Müdire Hanım ile görüştük, haftanın bir günü kadın kuaförü haftanın bir günü erkek kuaförü gidecek. İrtibat içerisinde olacağız, ihtiyaç olduğu zaman beni arayacaklar bende gideceğim” dedi.

Diğer Kadın kuaförlerin de katılmalarını çok istediğini belirten Sazlı “Keşke diğer kadın kuaför ile başvursa. Zaten Müdire Hanım çok tamamen açık kadın ve bu tip talepler olduğu zaman asla reddetmiyor. Hep birlikte kadın kuaförleri olarak bir hafa ben bir hafta onlar gitsek gayet iyi katkıda bulunacağımı düşünüyorum. İnsanların psikolojisi açısından da önemli ve çok faydalı. Herkesin katkıda bulunmasını gerçekten çok isterim. Özellikle çocuklarımız için bizleri görünce yüzleri gülüyor” şeklinde konuştu.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber