DOĞA
Giriş Tarihi : 29-11-2022 10:59

Bir Yanda Kar, Diğer Yanda Gökkuşağı

Bir Yanda Kar, Diğer Yanda Gökkuşağı

Borçka’da bulunan doğal güzellikleriyle ünlü Karagöl beyaza bürünürken Şavşat’ta oluşan gökkuşağı manzarası kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Borçka’da bulunan doğal güzellikleriyle ünlü Karagöl beyaza büründü.

Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka ilçesindeki Karagöl Tabiat Parkı, sonbaharın ardından şimdi beyaza büründü. Kente etkili olan soğuk hava, Karagöl ve yüksek kesimlerde kar olarak etkili oldu. Mevsimin ilk kar yağışı Kasım ayının sonunda yağarken, beyaza bürünen Karagöl objektiflere yansıdı. Karagöl'ün İlkbahar, yaz, sonbahar gibi kış aylarında da oluşturduğu muhteşem görüntüler yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Öte yandan ’Sakin Şehir’ unvanlı Şavşat’ta, sağanak yağmurun ardından güneş açmasıyla oluşan gökkuşağı kartpostallık görüntüler oluşturdu.

İlçenin Efkar Tepesinden çekilen görüntülerde, yağmur ardından açan güneşle gökkuşağının muhteşem renkleri ortaya çıktı. İlçenin eşsiz manzarasını arkasına alan görüntülere, Türk bayrağı da eşlik edince ortaya seyrine doyum olmayan anlar çıktı. Çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşılınca büyük ilgi gördü.

Malvina BİBİLASHVİLİ

Artvin'de HaberArtvin'de Haber