YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 13:29   Güncelleme : 12-05-2022 13:32

Bir Ömür Boyu Mutluluklar

Bir Ömür Boyu Mutluluklar

Türkmenistanlı Enegush Orazmammedova ile Ali Haydar Köksal bugün gerçekleşen nikah töreni ile evlendiler.

Genç çift 3 yıllık birlikteliklerini dün gerçekleşen nikah töreni ile taçlandırdı.

Üniversite okumak için 2019 yılında Artvin’e gelen Enegush Orazmammedova çalışmaya başladığı yerde Ali Haydar Köksal’la tanıştıklarını o dönemlerde çok iyi Türkçe bilmediği için okula kayıt olurken Köksal’ın kendisine yardımcı olduğunu belirtti.

Geçen süre içinde birbirlerine aşık olduklarını dile getiren Orazmammedova, “Covid-19 salgını ile birlikte Türkmenistan kapıları kapatıldı. Ben de burada kaldım. Gidebilmemiz için Türkmenistan Konsolosluğu’nda sıraya girmemiz gerekiyor. Ben girdim sıraya aslında ama henüz aramadılar. Bu yüzden geçtiğimiz akşam bir uygulama ile annem ve dayım ile bağlantı sağladık. Bu şekilde bir isteme töreni oldu” dedi.

Ailesi ile telefon bağlantısı yapılarak isteme töreni gerçekleşmesinin kendisini üzdüğünü ifade eden Orazmammedova, “Bu mutlu günümüzde ailemle bir arada olmayı çok isterdim. Yine de ailem anlayışla karşıladı” diyerek duygularını ifade etti.

EnegushOrazmammedovave Ali Haydar Köksal’ın Artvin Belediyesi Evlendirme Dairesinde gerçekleşen nikah töreni aileler ve sevenleri ile fotoğraf çekimi ile sonlandı.

Artvin’de Haber ailesi olarak genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Dilan Şahinbaş