Yerel
Giriş Tarihi : 17-11-2022 11:31

Bir Birlikte Hatırlama Çabası

Bir Birlikte Hatırlama Çabası

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu Artvin'deydi.

Müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 12 ili kapsayan Türkiye turnesine çıktı. Turnenin ilk konseri dün akşam Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Sanatçıların geçen ay Şırnak'ta yapmayı planladığı konser ise Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü'nün salon tahsis etmeyi reddetmesi nedeniyle iptal edilmişti.Müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 12 ili kapsayan Türkiye turnesine çıktı. Turnenin ilk konserinindüm akşam Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Sanatçıların geçen ay Şırnak'ta yapmayı planladığı konser ise Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü'nün salon tahsis etmeyi reddetmesi nedeniyle iptal edilmişti.

Müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'nun İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde toplam 12 şehri kapsayan Türkiye turnesi dün başladı. Sanatçılar, konserde çoğu eski, bazıları ise çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı seslendirdi. Oğur ve Demircioğlu, performanslarını bu nedenle "Bir birlikte hatırlama çabası" olarak ifade ediyor. Duo formatında ortaya koydukları performans, Türk halk müziğinde yeni bir tarz oluşturuyor.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber