YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2021 11:00   Güncelleme : 09-09-2021 11:00

BİBER: “BİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURANLARIN TORUNLARIYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

BİBER: “BİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURANLARIN TORUNLARIYIZ”

Başkan Biber mesajında: Bugün 9 Eylül, bugün asırlık bir çınarın ve ona sahip çıkanların bayramı. Bugün Cumhuriyetin kurtuluşundan, kuruluşuna, dününden, bu gününe kadar, ülkenin gelişmesi, refahı ve geleceği için mücadele edenlerin bayramı. Bugün Cumhuriyet Halk Partisinin ve Cumhuriyet Halk Partililerin Bayramı. Büyük Önderimiz tarafından Anadolu ve Rumeli Müdafai hukuk Cemiyetlerinin devamı olarak kurulan Cumhuriyet Halk Partisi demek; Kuva-yı Milliye demektir. Bugün Kuva-yı Milliyecilerin bayramı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmanın ve Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran partinin mensupları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Partimizin 98. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Ülkemiz çok karanlık ve zor bir dönemden geçmekte. İçi her geçen gün boşaltılmaya çalışılan Cumhuriyet kazanımlarımız. Unutturulmaya çalışılan Milli Bayramlarımız ve milli değerlerimiz bunun en keskin göstergesi. 80 yılda yapılmayanları yapıyoruz palavrasıyla ülke yöneten AKP’nin; 80 Yıllık kazanımları sata, sata nasıl erittiği gün gibi ortada. AKP iktidarı sadece Türkiye Cumhuriyetinin değil, Ortadoğu’daki Müslüman ülkelerin anatomisini bozmak için de var gücü ile mücadele ediyor değerli arkadaşlar.

Cumhuriyet Halk Partisi, içi her geçen gün boşaltılmaya çalışılan Cumhuriyet kazanımlarının bundan önceki 98 yıllarda olduğu gibi, bundan sonraki 98 yıllarda da yılmaz savunucusu ve bekçisi olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi komşularıyla savaşın değil, barışın mücadelesini vermeye devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi bundan önce olduğu gibi, bundan sonrada satarak bitirmenin değil, alarak refahın ve gelişmenin öncüsü olacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partililer ecdadını yerden yere vuran değil, ecdadına sahip çıkan, sadık kalan ve onlara her daim minnet duyanlar olacaktır. Çünkü biz Türkiye Cumhuriyetini kuranların torunlarıyız. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla, sevgiyle, rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.