YEREL
Giriş Tarihi : 11-04-2022 12:16   Güncelleme : 11-04-2022 12:16

Beşpare Eko Köy İçin Destek Çağrısı

Beşpare Eko Köy İçin Destek Çağrısı

S.S Artvin Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hatice Nur Ersöz Beşpare Eko Köy Projesi hakkında paylaşım yaparak bilgi verdi.

Başkan Ersöz şu ifadelere yer verdi:

“S.S Artvin Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme ve İşletme Kooperatifi yıllara dayanan projesiolan Beşpare Eko Köy Projesi yakında hayata geçiyor. Merkez köylerimizdenVarlık köyü, Vezir köy, Seyitler köyü, Ahlat köyü ve Salkımı Köyü’nde Artvin kadınları olarak sorumluluk aldık ve kırsal kalkınma hamlesi yaptık. Turizm kenti Artvin’de köylerimizi eko turizm, ekolojik tarım ve üretimle festivaller başkenti Artvin’de Beşpare yayla şenliğinde kültür sanatı ve geleneksel yaşam alışkanlığımızla projelerimizi hayata geçireceğiz. Beşpare Yayla Şenliği 10-11-12 Haziran’da, şimdiden davetlisiniz.Tatil programınızı Artvin için yapınız.

Biz büyük düşünen yüreği ve ufku büyük olan üretici Artvin kadınları el ele verdik, memleketimizi kalkındırmak ve göç veren ilden göç alan ile dönüştürmek için çok çalışmamız lazım.Bu nedenledir Artvin’imizin insan kaynağı ekonomik imkanları sınırlı. Kooperatif Başkanı olarak ömrümü memleketime değer yaratmak için çabalıyorum ancak bazen imkânsızlık yoksunluk nedeniyle çabam sınırlı kalıyor.

Sosyal neden aracılığıyla il dışında yaşayan doyduğu yerde yatırım yapan iş insanlarımıza seslenmek istiyorum. Artık doğduğunuz yere, Artvin kadınlarının çabalarına ses verin destek olun lütfen . Biz sizlerle Artvin’iz. Bizler için Artvin’den başka memleketimiz, yok doğa bizlere bu kadar cömert davranırken niye sahip çıkılmadığını sorgulamak Artvin’e, memleketimize bu topraklara sorumluluk taşıyan herkese vicdan muhasebesi yapmasını istiyorum.

Bizler projelerimiz için öncelikle varlık köyünde köy tüzel kişiliğine ait yıllar önce terkedilmiş okulun tadilatı için yaklaşık 750 bin TLgerekli ya da bu okulu takas yaptıracak ayni yardımda bulunacak iş insanlarına çağrımdır.Haziran ayında yapacağımız festival için acil tadilat yapılması gerekiyor. Kooperatif olarak yardım kampanyasıyla destek olmanızı istiyorum. Bir tuğlada siz koyun, Artvin’in ilk ekolojik köyünde bir çorbada tuzunuz olsun. Çabalarımızı sonuçsuz bırakmayın. Artvinliyim diyen Artvin dostları desteklerinizi Artvin girişimci kadınları olarak bekliyoruz. Yeşil Artvin’den kucak dolusu sevgiler.”