YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 10:52   Güncelleme : 26-05-2021 10:52

BERBERLERDE SON DURUM

15 yıldır erkek kuaförü olan Mustafa Özdemir tam kapanma sonrası oluşan talepleri bizlere aktardı.

BERBERLERDE SON DURUM

Pandemi getirisi

Özdemir, “ Normalde bayram arifesi olduğunda bayağı yoğunluk oluyordu ama tam kapanmaya 17 günlük sürece denk geldiğimiz için normal olarak bizlerde kapalı kaldık. Bu süreçte sağlık olsun her işte bir hayır vardır dedik şimdi ise dükkânlarımızı çok şükür açtık ve işimizi yapıyoruz “ ifadelerini kullandı.

17 gün günlükleri

17 gün kapalı kalmaları ardından Özdemir, “ 17 gün sonrasında birden açılınca çok fazla yoğunluk oldu diyebilirim. Bizler zaten randevu ile çalıştığımız için hijyene çok fazla dikkat ediyoruz kesinlikle ihmalkârlık söz konusu değil “ dedi.

Süper kahramanıyız

Özdemir kendi çapında yapmış olduğu sosyal yardımlara da şu şekilde yer verdi “ 2018 yılında ben takdir, teşekkür alan öğrencilerimize mükâfat olarak ve onlara daha fazla teşvik olsun diye sosyal sorumluluk projesi altında ücretsiz tıraş yapmıştım. Geçtiğimiz dönem yine köy okullarında ücretsiz tıraş yaptım yapmaya da devam ediyoruz. Pandemiden dolayı artık bir takım kısıtlamaların olmasından dolayı devam edemiyoruz fakat pandemi süreci sonrası yapmaya devam edeceğiz. Daha farklı zengin falan olsaydım çok farklı yardımlarda da bulunurdum ama elimizden gelen bu kendi çapımızda insanlara yardımcı olmaya elimizden geldiği kadar olmaya çalışacağız “ dedi.

Bir yarışma hikâyesi

Özdemir Antalya’da düzenlenen yarışmanın sonucu paylaştı “ Kuaförler ve Berberler Federasyonunun Türkiye’de yaptığı bir yarışma vardı. Antalya’da düzenlenen yarışmada 100’ün üzerinde katılım mevcuttu erkek kuaförleri olarak tabi ve Artvin’den tek katılanda bendim gittiğimde derece yapamadım ama o sahnede yer alabilmek bir şerefti diyebilirim “ ifadelerini kullandı.

Aşı ve hijyen

Özdemir aşı ile ilgili düşünlerini şu şekilde anlattı “ aslında aşı olunması gerekiyor tabi bizler en riskli meslek alanlarından biriyiz ve gün içinde bir sürü müşteri ile temas halindeyiz. Henüz aşılanma gelmedi bizlere ama maskemizi ve diğer hijyen kurallarına uyuyoruz. Mesela kapımızda ve içeride el dezenfektanlarımız var tek kullanımlık havlularımız mevcut müşteri kalktıktan sonra iyice temizliyoruz ki gelen müşterilerimizin sağlığını tehlikeye atmayalım bunlara dikkat ediyoruz. Ayrıca ayrı ayrı sakal taslarım ve fırçalarım var farklı usturalarım var sonuçta hizmet ediyoruz ve sağlıkta bizim için bir hizmettir bunları yaptığımız için mutluyuz gelen müşterilerimizde rahatlıkla güven içerisinde tıraşını olabiliyor. Doğru hizmet verildikten sonra karşılığını alıyorsun zaten “ dedi.