YEREL
Giriş Tarihi : 14-06-2022 13:03

Begonya İhaneti Şiir Severlerle Buluştu

Begonya İhaneti Şiir Severlerle Buluştu

Şair Hikmet Kavasoğlu’nun “Begonya İhaneti” edebiyat dünyasındaki yerini aldı.

Şair Hikmet Kavasoğlu’nun ikinci şiir kitabı “Begonya İhaneti” edebiyat dünyasındaki yerini alarak okuyucusuyla buluştu.

Serbest şiirin önemli şairlerinden biri olan Kavasoğlu şiir severlere “Begonya İhaneti” ile seslendi.

Borçka Akpınar köyünde doğan, kamuda ki görevi nedeniyle İstanbul’da ikamet eden şair Hikmet Kavasoğlu, kitaplarını memleketindeki dostları ve şiirseverlere imzalayarak gönderiyor.

HİKMET KAVASOĞLU KİMDİR?

1970’te Borçka’da doğdu. Lisans mezunu olana kadar Murgul, Borçka, Kastamonu, Adana gibi çeşitli yerlerde yatılı ve çalkantılı bir. Öğrenim dönemi geçirdi.

1992’de insancıl dergisini okumaya başladıktan beri Şiirden edebiyata edebiyattan hayata bir yolculuktadır.

Hasan Hüseyin Korkmazgil, onu şiirle özgürleştiren ilk şairlerdendir. İlk, “İnsancıl dergisi” olmak üzere sanat ve hayat, Berfin bahar, evrensel kültür, kulak ve diğer bazı dergilerde şiirlerini yer verildi.

Bir kurum çalışanı olarak 2000 yılında Şırnak’ta üç yıl, 2003 yılında Artvin’de on yıl çalışan şair, 2012 yılından beri aynı kurumda İstanbul’da çalışmaya devam etmektedir. Evli ve Fevzi Boran ile Poyraz Deniz isminde 2 çocuk babasıdır. Cinnius yayınları şairin ilk kitabı “Kaç öpümlüktür Ömrümüz”ü yayımladı.“Begonya İhaneti” şairin ikinci şiir kitabıdır.

Özel

Haberin Galerisi : Begonya İhaneti Şiir Severlerle Buluştu
Artvin'de HaberArtvin'de Haber