YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 09:57   Güncelleme : 22-04-2022 09:57

Bayram senin şenlik senin

Bayram senin şenlik senin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kentte büyük bir coşku ile kutlanacak.

İl ve ilçelerde gerçekleştirilecek birçok program ile çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri ile kutlamalar yapacak.

Artvin Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gün boyu etkinlikler gerçekleştirilecek. Cumartesi günü saat 11.00’de Artvin Belediyesi önünde şişme oyun parkı kurulacak, sihirbaz gösterileri, palyaço & yüz boyama etkinlikleri, sürpriz yarışmalar ve kostümlü süper kahramanların gerçekleştireceği oyunlar saat 17.00’ye kadar devam edecek ve çocuklara pamuk şeker ile dondurma ikram edilecek.

Sevimli Dostlar isimli çocuk oyun da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde saat14.00 ve saat 16.00’da 2 seans olarak çocuklar için sahnelenecek.

Şavşat Çocuk Belediye Başkanı Deniz Aydemir de yaptığı bir açıklama ile ilçede gerçekleştirilecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğini duyurdu. Aydemir etkinlikler kapsamında “Çocuk Belediyemiz tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ramazan etkinlikleri kapsamında ilçemizin tüm çocukları için düzenlenen eğlence programı 22 Nisan 2022 Cuma günü saat 15.00’te düğün salonunda yapılacaktır.

Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar’a teşekkür ediyor kentimizin tüm çocuklarını eğlence programına bekliyoruz” dedi.

Hopa Belediyesi de bir Çocuk Şenliği düzenleyerek 23 Nisan Cumartesi günü saat 13.30’da tüm çocukları Belediye Hizmet Binası önüne davet etti.

Ayrıca Hopa’da bulunan Hopa Kültür Sanatevi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği düzenleyecek. Kültür Sanatevi’nden yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklar neşesini, umudunu, heyecanını alsın bize katılsın.

Bol bol güleceğimiz, eğleneceğimiz oyun ve heyecan dolu şenlik 22 Nisan Cuma günü saat 14.30'daHopa Parkında seni bekliyor.  Bayram senin şenlik senin.”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da etkinlikler gerçekleştirilecek.

Dilan Şahinbaş