SİYASET
Giriş Tarihi : 04-11-2022 10:33

Bayraktutan’ın Ekim Ayı Dolu Dolu Geçti

Bayraktutan’ın Ekim Ayı Dolu Dolu Geçti

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Ekim ayını dolu dolu geçirdi.

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Ekim ayının başından sonuna kadar gerçekleştirdiği çalışmaların faaliyet raporunu yayınladı.

Bayraktutan’ın ekim ayı faaliyet raporunun bir kısmı şu şekilde:

1 Ekim 2022: CHP Artvin İl Başkanımız Sayın Ahmet Biber ile birlikte CHP Yusufeli İlçe Başkanlığı'mızı ziyaret ettik, Yusufeli ilçemizde yaşanan sorunlar ile ilgili toplantı gerçekleştirdik.Yusufeli İlçemizde esnafımızla, vatandaşlarımızla bir araya geldik, tek tek sorunlarını dinledik, çözüm önerilerimizi aktardık.

3 Ekim 2022: Doğu Karadeniz’de her geçen gün artan Kanser ölümlerinin önüne geçebilmek ve Artvin Halkının sıklıkla yaşadığı Kanser hastalığına tedavi sağlayabilmek adına bölgede Onkoloji Hastanesi kurulması adına yazılı soru önergesi verdik. Ölümlü kazalara sebebiyet veren Hopa Cankurtaran Tüneli bağlantı yollarının ne zaman tamamlanacağı hususunda yazılı soru önergesi verdik.

4 Ekim 2022: Yusufeli Barajı ve HES projesi kapsamında kamulaştırma sahasında kalan taşınmazlar ve benzer şekilde emsal teşkil eden kamulaştırma davaları nedeni ile tapu maliklerinin yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi adına gerekli düzenlemelerin yapılması amacıyla hazırlamış olduğumuz kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sunduk.

5 Ekim 2022: Kemalpaşa ilçemizde hizmet veren Sağlık Ocağı dışında hiçbir Sağlık Kuruluşunun olmadığı, en ufak acil bir müdahale için kilometrelerce uzaklıktaki ilçelere gidilmesi gerektiği bilgisi ışığında; Kemalpaşa ilçemize nüfusun ihtiyacını karşılayacak donanımlı bir hastane kurulması hususunda yazılı soru önergesi verdik.

6 Ekim 2022: Yusufeli İlçemizde mevcut ahırı bulunan hak sahiplerinin yeni yerleşim yerinde yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi hususunda yazılı soru önergesi verdik. Sarp Sınır Kapısı’nda çeşitli nedenlerle yaşanan sorunlar nedeniyle esnafımızın mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda yazılı soru önergesi verdik.

10 Ekim 2022: Rize-Artvin Havalimanı'ndaki HAVAŞ seferlerine ilişkin yazılı soru önergesi verdik. Artvin'de son beş yılda avlanan yaban keçisi sayısına ve yaban keçilerinin korunmasına ilişkin yazılı soru önergesi verdik

11 Ekim 2022: Artvin'de onkoloji hastanesi kurulması talebine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

12 Ekim 2022: Yusufeli İlçemizin sorunları hakkında TBMM'de basın toplantısı gerçekleştirdik.

14 Ekim 2022: Artvin ilinde her kesim tarafından sevilen, görev süresince takdir gören hizmetlerde bulunmuş Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz hakkında soruşturma başlatılması ve görevden alınması hususunda yazılı soru önergesi verdik.

17 Ekim 2022: Amasra maden faciası sonrası CHP PM Üyesi, Kastamonu Milletvekilimiz Sn. Hasan Baltacı, TBMM İdare Amiri Burdur Milletvekilimiz Sn. Mehmet Göker, TBMM Divan Katip Üyesi Giresun Milletvekilimiz Sn. Necati Tığlı ve Uşak Milletvekilimiz Sn. Özkan Yalım ile birlikte Bartın'dayız. CHP Bartın İl Başkanlığı'mızı ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunduk.

19 Ekim 2022: 2000 yılı öncesinde emekli olanlar ile sonrasında emekli olanların aylıklarının eşitlenmesine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

20 Ekim 2022: Yusufeli ilçemizde yaşanan sorunlar hakkında TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşma gerçekleştirdik.

21 Ekim 2022: Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerimizle TBMM'de bir araya geldik.

25 Ekim 2022: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Sayın Celal Çelik'in yargılandığı Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmayı takip ettik.CHP Genel Başkan Yardımcımız, Parti Sözcümüz Sayın Faik Öztrak, Ödemiş Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Eriş ve CHP Ödemiş İlçe Başkanımız Sayın Hamdi Halis ile TBMM kulisinde bir araya geldik. İzmir Milletvekilimiz Sayın Bedri Serter, Ödemiş Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanımız Sayın Hamdi Halis ve CHP Ödemiş İlçe örgütümüz ile TBMM'de bir araya geldik.

26 Ekim 2022: Hukuksuzca görevden alınan ve yargı kararıyla hiçbir suçu olmadığı ispatlanan Yalova'nın seçilmiş Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman’ın görevine iadesi için CHP Heyeti olarak İçişleri Bakanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirdik.Diyanet ile bir bağı olmadığı savunulan eski imam Mustafa Demirkan’ın yönettiği icazet törenleri hakkında yazılı soru önergesi verdik.Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret AŞ. Hakkındaki iddialar hususunda yazılı soru önergesi verdik.

27 Ekim 2022: Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) Başkanı Sayın Hakan Bekar ve yönetim kurulu üyeleri ile TBMM’de bir araya geldik.

28 Ekim 2022: Artvin Vakfı tarafından düzenlenen Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş yıldönümü kutlama gecesine katıldık.

29 Ekim 2022: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız nedeniyle düzenlenen törenlere katıldık.

31 Ekim 2022: Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusunu yok saymak anlamına gelen adımlar atan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında yazılı soru önergesi verdik. İçişleri Bakanı Soylu’nun paylaşımları hakkında yazılı soru önergesi verdik. TRT spikeri Deniz Demir’in görevine son verilme sürecine ilişkin yazılı soru önergesi verdik. Önceki dönem İzmir Milletvekilimiz Mustafa Balbay’ın kayınpederi Kemal Bahri Atalay’ı Karşıyaka mezarlığında son yolculuğuna uğurladık.

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber