Yerel
Giriş Tarihi : 06-03-2023 18:02

Bayraktutan’dan 7 Mart mesajı

Bayraktutan’dan 7 Mart mesajı

CHP TDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin'in kurtuluş günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP TDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin'in kurtuluş günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bayraktutan mesajında şuifadelere yer verdi: “Cumhuriyet Kenti Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılını kutlamanın gururu içerisindeyiz. Bu yıl derin acıların yaşandığı deprem felaketi nedeniyle ülkemizin her kesiminde olduğu gibi Artvin’imizde de kutlama günümüzü kalbimiz deprem bölgesinde atarak geçiriyoruz. Gün birlik günü diyerek, bu felaketi dayanışma ile aşacağımızın bilinciyle Kahramanmaraş merkezli ve 10 İli etkileyen deprem felaketinin yardımseverliğini, hoşgörüsünü, dostluğunu en güzel şekilde göstererek deprem felaketinden etkilenen bölge halkına destek için harekete geçen Artvin Halkının tarifsiz desteği hepimizi gururlandırmış, bizlere bir kez daha Artvinli olmanın büyük onurunu yaşatmıştır. Yaraları sarmak, bir nebze olsun acılarına ortak olmak için büyük gayret ve çaba gösteren Artvin Halkının nezdinde bir kez daha yitirdiğimiz canlarımızı rahmetle anıyor, böylesi felaketlerin bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

7 Mart 1921’de bir işgal sonlanmış, bu ülkenin kuzey doğusunun kurtuluşu müjdelenmiştir. Vatanına ve bayrağına bağlılığı, Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgisi ile tanınan Artvin, ülkemizin medeniyet meşalesidir. Artvin işgal altında olan ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, düşmanı kovmuş ve özgürlüğüne kavuşmuştur.

Milli birlik ve beraberliğin öneminin daha çok kavrandığı şu günlerde, böyle anlamlı bir günün coşku ile Artvin’imizde ve tüm yurtta kutlanması, ulusal hafızamızı tazeleyecek; milletimizin ihtiyacı olan birlik ve beraberlik duygularını güçlendirecektir. Bu güzel topraklarda bağımsız yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, halk kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranla bir kez daha anıyor, emanetleri olan bu kutsal toprakların her zaman koruyucusu ve savunucusu olacağımızı bizzat belirtmek istiyorum.

Bu düşüncelerle Artvin’imizin kurtuluş gününü, birlik ve beraberlik duyguları ile kutluyor; bu ülkede demokratik katılımın ve mücadelenin arandığı, Cumhuriyet ve değerlerin altının çizileceği her karanlığa doğan güneş olan Cumhuriyet Kenti Artvin’in Milletvekili olarak, Artvin’de ve İl dışında yaşayan tüm Artvin sevdalılarının Kurtuluş Günlerini yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber